Kézilabda: Hétgólos hátrányból fordítottak a békési fiúk

2017. szeptember 25. 09:06 | behir.hu

Vasárnap este Szegeden, a MOL-Pick Szeged U20-as csapatának otthonában, az Etelka soron lépett pályára a Békés-Drén KC. Cifra Tiborék hétgólos hátrányból fordítottak és drámai meccsen hozták el a két pontot a Tisza partjáról – számolt be a békési klub hivatalos honlapja.

MOL-Pick Szeged U20 - Békés-Drén KC 29 - 30 (15-9)

NBI/B-s férfi kézilaba mérkőzés. Játékvezetők: Horváth Z., Simó A.

Békés: Domokos D. - HERCZEGH J. 5, Kopcsák J., CIFRA T. 8 (1), Sebestyén Cs. 3, Kovács P. 1, Gazsó P. 1, Csere: Pajkó L. 1 (kapus), Oláh G. 4(1), Fedor B., Pánczél Z., HAJDÚ P. 3, Varsandán Á. 1, Szilágyi D. 3, Kis R., Gál A.

Szeged legjobb dobói: Sanajko 10, Szabó M. 5, Bátky P. 5.

Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4,il 3/2.

Hazai góllal indult a mérkőzés, amire a békési válasz csak a 4. percben jött. A gólgyártás az első percek után sem ment igazán, ugyanis a 15. percben már 9-3 volt a Tisza-partiaknak. Mind támadásban, mind védekezésben voltak hibák, amik ezt a különbséget eredményezték. A félidő második felében a békési fiúk is megtalálták a kapu felé vezető utat, de a különbséget nem sikerült lefaragni, mert sorra jöttek a szegedi válaszok. A szegediek 15-9-es előnnyel mehettek pihenőre.

A második játékrészben mintha egy teljes átalakult békési csapat tért vissza. Óriási küzdelemmel és akarattal elkezdte faragni hátrányát a csapat, a 42. percben már 20-17 volt az állás. Összeállt a védekezés és sikerült felzárkózni, a 48. percben 25-23-ra zárkóztak Cifráék. Innen még egy fokozatot feljebb kapcsolt a csapat és egy 6-1-es etappal megfordították az állást. Az utolsó percekben felváltva estek a gólok, a 30. percben 30-29-nél büntetőt hibázott a Szeged, így második bajnokiját is megnyerte a békési együttes.

Papp Bálint (edző, Békés-Drén KC): - A legfontosabb, amiért jöttünk, a két pont megvan. A második félidei teljesítményünk már elfogadható volt, viszont nem mehetünk el szó nélkül az első félidőben mutatott játék mellett. Mindenkinek ezen el kell gondolkoznia. A második félidei küzdésnek, győzni akarásnak nagyon örülök, hiszen fontos két pontot szereztünk, aminek az elvesztése nagyon fájó lett volna. Igazán nagyszerűen felkészült a Szeged, csak dicséret illeti őket, hiszen nagyon nehezen szereztük meg a két pontot.

A békési csapat bajnoki rajtjáról és a szezon feladatairól részletesen is beszámol Papp Bálint, aki a hétfőn 20 óra 20 perctől startoló Kezdőkör című magazinunk vendége lesz.