Kézilabda: Fölényes békési siker az előrehozott rangadón

2018. október 11. 14:51 | behir.hu

A szombati békési jótékonysági bál miatt már szerdán lejátszotta az Ózd elleni soros bajnokiját a Békés-Drén KC NB I B-s férfi kézilabdacsapata. Papp Bálint alakulata az ötödik fordulóban beváltotta a papírformát, és talán még az előzetes várakozást is felülmúlta a tizenkét gólos sikerével.

Békés-Drén KC–ÓAM-Ózdi KC 33–21 (13–9)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 300 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
Békés: PAJKÓ – KECSKÉS 4, Hajdu 4, Székely 2, MORVA 5, Oláh 1, GIDAI 7. Csere: Domokos, Borbély (kapusok), Sebestyén 1, Martonosi 3, Gál 2, Gazsó, Fedor 2, Bátky 1, Dénes 1 (1).
Az Ózd legjobb góldobói: Stáb 5, Nyeste 4, Herczegh 4.
Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.

A találkozó elején mindkét csapat a védekezésre helyezte a hangsúlyt, így az első tíz percben kevés gól esett  - írja a békési klub hivatalos oldalának beszámolója (2–2). A félidő közepéig tartották a lépést az ózdiak, ám ettől kezdve a pontosabban játszó házigazdák szépen lassan elléptek és a szünetig megnyugtató előnyre sikerült szert tenniük.

A második félidei játék hasonló mederben zajlott, a 42. percre már hét találat volt a Békés-Drén előnye (19–12). A borsodiak mintha már ekkor beletörődtek volna a sorsukba, a mérkőzés utolsó szakasza ennek megfelelően valóságos örömkézilabdát hozott békési részről.

– Pontosabb és gyorsabb második félidei játékunknak köszönhetjük a győzelmet. Örülök annak, hogy mindenkit játszatni tudott, és a fiatalok is éltek a lehetőséggel - nyilatkozta Papp Bálint, a békési gárda edzője.