Kézilabda: Fordulatos iksz a Kisvárdával

2017. május 24. 09:43 | Kovács Dávid

A tavaszi szezonra alaposan megerősített Kisvárda látogatott az idei szezon utolsó hazai mérkőzésére a csabai városi sportcsarnokba. Az utóbbi négy hazai mérkőzését megnyerő lilák nyugodtan várhatták a találkozót, miután 17 pontjukkal négy egységgel előzték meg az utolsó előtti helyezett, kieső helyen álló Mosonmagyaróvár csapatát. A mostani vendégeknek három ponttal kevesebb volt a találkozót megelőzően, nekik ezért jóval nagyobb tétje volt a derbinek.

Rögtön a találkozó elején hétméteresből szerzett vezetést a csabai együttes, Vasileuskaya révén. Ezt még egy mezőnygóllal megtoldotta Mihálffy, de a Kisvárda hamar felébredt és egyenlített. Már a találkozó elején átjáróháznak bizonyultak a védelmek, 5-5-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Mindössze nyolc percet kellett várni a tíz találatra. Ezt követően elég volt két eladott labda támadásban csabai részről, három perccel később már 7-5-re vezettek a vendégek. A hazai játékosok továbbra is kapkodtak, aminek 10-6-os vendégelőny és Skaliczki mester időkérdése lett a vége. A szünetet követően egy-egy gólt szerzett a két csapat, így a 18. percben 11-7-re vezetett a Tóth Gabriella által vezérelt Kisvárda. Ezt követően elkezdett felzárkózni a viharsarki együttes: felkeményedett a védekezés, a másik kapunál pedig támadásban is összeszedte magát a csabai gárda, színesebbé vált a repertoár, aminek meg is lett az eredménye. A 23. percben utolérte ellenfelét a vendéglátó (11-11). Mátéfi Eszter is kikérte az idejét, melynek köszönhetően némileg megnyugodott a csapata, de ettől függetlenül 8 másodperccel a félidő vége előtt szerzett Vasileuskaya góllal 15-14-re a csabaiak felé billent el a mérleg nyelve.

Fordulatos csata és gól nélküli hajrá

A második játékrész első találatát a Kisvárda szerezte, viszont ezt követően nem sokkal megszületett Walfisch Mercédesz 100. bajnoki gólja ebben az idényben, melynek köszönhetően újra megvolt a csabai előny. Ráadásul két perccel később már 17-15 volt az eredmény, ami mint később kiderült, túlságosan is nyugtatólag hatott. Hét percen keresztül gólképtelennek bizonyult a csabai együttes, amit alaposan kihasznált a brazil Rocha, aki nagyon élt a pályán. Skaliczki mester 17-19-es állásnál volt kénytelen kikérni a második idejét. Ahogy az első játékrészben, most a másodikban is segítettek az edzői szavak, varázsütésre megváltozott a hazaiak játéka. A következő hét perces periódust ugyanis 6-2-re nyerte meg a csabai együttes. A házi gólkirály Vasileuskaya nem tudott hibázni, addigi nyolc találatával utolérte a „meccs góllövőlistájának” vezetőjét, Rochat. Mátéfi Eszter 23-21-nél kért időt., ez azonban nem használt. Tíz perccel a találkozó vége előtt a meccsen először vezettek három góllal a lila-fehérek, úgy, hogy emberhátrányban is sikerült gólt szerezni (25-22). Hullámzó volt a két csapat játéka már eddig a percig is, de a csabaiak abban bíztak, hogy ez végre meg fog állni és kitart az előny a végéig. Nem így lett! Két-három hiba támadásban, valamint egy emberhátrány elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy újra döntetlen legyen az állás. A vendégeknél ebben az időszakban Dmitrovic volt ellenállhatatlan, szinte minden vendéggólt ő szerzett. 25-25, majd 26-26 volt az állás, amikor is három minutummal a vége előtt hazai időkérés következett. Viszont amire ekkor nem lehetett számítani, az bekövetkezett. Egyik csapat sem tudott már a maradék időben gólt szerezni! Újra létszámhátrányba került a csabai együttes, de a Kisvárda nem tudott ezzel élni, a feszültséggel teli befejezést követően a hazai gárda támadhatott utoljára, eredmény nélkül.

Érdekes, mozgalmas, fordulatos, a női kézilabda minden szépségét bemutató meccset láthatott az élő tévéközvetítés jóvoltából az ország kézilabda szerető közönsége. A Kisvárdán rendezett 22-22 után most ismét döntetlent játszott egymással a tehát a két csapat.  Az eredménynek  Mátéfi Eszterék nagyon örültek, miután roppant fontos pont volt ez nekik a bennmaradásért vívott harcban. A csabai lányok sem bosszankodtak, hiszen ezzel hazai pályán zsinórban az ötödik meccsükön sem találtak legyőzőre.

Az utolsó fordulóban pénteken, a Fradi ellen kell helytállnia a lányoknak idegenben.

Így látták a főszereplők

Triffa Ágnes (játékos, EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE): Úgy gondolom, hogy mind a két csapat nagyot küzdött, a Kisvárdának fontosabb volt, hogy pontot szerezzen. Végletekig kiélezett meccs volt, mindkét együttesen látszott, hogy ideges volt, de próbálta játszani a saját játékát. Ősszel is ikszeltünk és most is, de úgy gondolom, hogy azóta mindkét gárda fejlődött. Gratulálok a Kisvárdának és a saját csapattársaimnak is!

Skaliczki László (vezetőedző, EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE): Beigazolódott, hogy jó csapat érkezett ide, nüanszok dönthettek volna egyik vagy másik irányba. Januártól jó teljesítményt nyújtottunk, egy kivételtől, a Budafok elleni összecsapástól eltekintve. Úgy gondolom, hogy a végére a helyezésünk is az, amit előzetesen gondoltunk.

Tóth Gabriella (játékos, Kisvárda Master Good): Örülünk ennek az egy pontnak, de a kettőnek még jobban örültünk volna. Úgy érzem, több volt ebben a meccsben. Jól kezdtük az elejét, aztán egy kicsit bealudtunk, de összességében örülünk a döntetlennek. Nagyon akart a csapat, nem az ikszért jöttünk, viszont boldogok vagyunk az egy ponttal.

Mátéfi Eszter (szakmai igazgató, Kisvárda Master Good): Nagyon nehéz a kézilabdában döntetlenre játszani. Az öltözőben azt mondtam a lányoknak, hogy elvittek tőlünk ősszel egy pontot, most jó lenne azt visszavinni. Boldog vagyok, erre a pontra nagy szükségünk volt. A három-négygólos előnyünk egy kettős emberhátrány miatt elfogyott. Aztán a hazaiak voltak jobbak, de nekünk is volt egy jó megmozdulásunk védekezésben, amivel megint előnybe kerültünk, úgyhogy akik követték a tévén keresztül, azok egy fordulatos meccset láthattak.