Kézilabda: Fölényes ferencvárosi siker Békéscsabán

2019. április 19. 21:15 | Kovács Dávid

A Ferencváros 41-21-re nyert Békéscsabán a női kézilabda NB I 22. fordulójában.     EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21-41 (10-19) K&H női kézilabda liga, 22. forduló. Békéscsaba, játékvezetők: Asztalos, Bárkányi. BÉKÉSCSABA: Csizmadia,…

A Ferencváros 41-21-re nyert Békéscsabán a női kézilabda NB I 22. fordulójában.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21-41 (10-19)
K&H női kézilabda liga, 22. forduló. Békéscsaba, játékvezetők: Asztalos, Bárkányi.
BÉKÉSCSABA: Csizmadia, Horvát D. (kapusok), Agbaba, Bottó 1, Dombi, Ekker 2 (1), Gidai 2 (1), Giricz, Kovács Anett 3, Marincsák 6 (6), Török, Vukajlovic 2, Walfisch 5 (1). Vezetőedző: Horváth Roland.
FTC: Bíró, Szemerey, Szikora (kapusok), Faluvégi 2, Háfra 6, Horváth D., Klikovac 2, Klivinyi 5, Kovacsics 3, Lukács 1, Márton 3, Mészáros, Pásztor 5, Pena 3, Schatzl 4, Tóth N. 7 (4). Vezetőedző: Elek Gábor.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 11/9, ill. 6/4.

A csabaiak Marincsák Nikolett találatával szereztek vezetést, de a vendégek hárommal válaszoltak. A hazaiak Marincsák hetesei mellett Walfisch akciógóljaival tartották a lépést az első húsz percben (9-10). Ezt követően feljavult a vendégek védekezése, a csabaiak több hibát vétettek, így az FTC egy 8-0-s sorozatot épített ki és magabiztos előnnyel ment a szünetre (10-19).

A Bajnokok Ligájában a legjobb nyolc között búcsúzó fővárosiak a második félidő elején ott folytatták, ahol abbahagyták, a 40. percben pedig már 26-11-es előnyben voltak. A jó megoldásokat választó Háfra Noémi mellett Tóth Nikolett remekelt. A csabaiak a második félidőben nem bírtak a vendégek kapusaival, Bíró Blanka és Szemerey Zsófi is jól védett. A mérkőzés végén a Ferencváros kialakította a húszgólos különbséget és fölényes győzelmet aratott.

A zöld-fehérek továbbra is a bajnoki címért csatáznak, míg a Békéscsaba maradt a 12. helyen.