Kézilabda: Szoros első félidő után simán nyert az FTC Csabán - galériával

2023. szeptember 6. 20:55 | Kovács Dávid

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 42-26-os vereséget szenvedett a bajnoki és Bajnokok Ligája-ezüstérmes Ferencvárostól a női kézilabda NB I 2. fordulójában.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–42 (14–18)
Békéscsaba, 1700 néző. Vezette: Asztalos, Szalay.
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Horváth G., Lanistanin 10 (4), Román 6, Giricz 1, Gyimesi 4, Szondi 1. Csere: Pásztor (kapus), Termány 3, Kukely K., Mayer 1, Török F., Jovicevic, Aranyi. Vezetőedző: Rácz Sándor.
FTC: Janurik – Malestein 12 (1), Klujber 5 (1), Edwige 1, Bordás 6, Bölk 3, Márton 3. Csere: Mészáros (kapus), Lekic 4, Kisfaludy, Hársfalvi 3, Kovács A. 1, Kukely A. 1, Simon P. 2, Despotovic 1. Vezetőedző: Martin Albertsen.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.

A csabaiak a címvédő, Győr elleni összecsapással indították a bajnok szezont, Rácz Sándor együttese egy biztató első félidő után végül sima vereséget szenvedett. A lilák új vezetőedzője tétmérkőzésen a Ferencváros ellen mutatkozott be a hazai közönségnek, a szakvezető Borbély Márta játékára nem számíthatott. A fővárosiak meggyőző játékkal, több, mint negyven gólt dobva verték a Dunaújvárost és a Metz elleni szombati BL-nyitány előtt látogattak a városi sportcsarnokba.

Az FTC-t is új vezetőedző, a dán Martin Albertsen irányítja, aki a 15 év után távozó Elek Gábort váltotta a kispadon. A zöld-fehéreknél a sérülés után lábadozó Cirjenics-Kovacsics Anikó és a kapus Böde-Bíró Blanka nem lehetett ott a keretben.

A találkozó előtt előbb a klubvezetés köszöntötte a csapat új játékosait és vezetőedzőjét, majd a jelenlévők a vasárnap elhunyt alpolgármesterre, Hanó Miklósra, a Békéscsabai Előre NKSE elnökségi tagjára és az augusztusban elhunyt Szabó Sándor korábbi ökölvívó edzőre emlékeztek.

A csabai szurkolók is megemlékeztek a korábbi elnökségi tagról (Fotó: Such Tamás)

Az első gólt a csabaiak lőtték, ezt követően azonban több technikai hibát vétettek és több alkalommal eladták a labdát, az FTC pedig kihasználta a hibákat és villámgyorsan hatgólos vezetésre tett szert (1-7). A házigazda Termány Rita beállása után megnyugodott, támadásban feljavult és elkezdte a felzárkózást (6-10). A kapuban Szabó Dóra több védést is bemutatott, a 22. percben pedig már csak két gól volt a Fradi előnye (10-12). A játékrész hajrájában Klujber Katrin vezetésével ismét magára talált a fővárosi csapat és négy góllal vezetett a szünetben (14-18).

Marija Lanistanin tíz gólig jutott (Fotó: Such Tamás)

A térfélcsere után egy pörgősebb és jobban védekező Ferencváros jött ki a pályára, a 39. percben az első csabai tétmérkőzésén csapatát irányító Rácz Sándornak kellett időt kérnie (17-24). A hazaiak nem bírtak a vendégek védőfalával, akik a szerzett labdák után több gyors lerohanást is végig vittek, a 44. percben már tíz gól volt a csapatok között (18-28). Az FTC kispadja hosszabb volt, több cserejátékos is jól szállt be a mérkőzésbe, Hársfalvi Júlia és a korábbi csabai kedvenc, Kukely Anna is betalált. A Ferencváros végül fölényesen a tizenkét találatig jutó Angela Malestein vezetésével 42-26-ra diadalmaskodott és a Mosonmagyaróvár Győr elleni sikerének köszönhetően a tabella élére állt.

A Békéscsaba jó első félidő után már nem tudta tartani a lépést esélyesebb ellenfelével és elszenvedte második vereségét a bajnokságban, a legeredményesebb játékos Marija Lanistanin volt, aki tízszer volt eredményes. Rácz Sándor csapata legközelebb szeptember 15-én az Alba Fehérvár otthonában lép pályára.

A Békéscsaba–Ferencváros mérkőzést csütörtökön 21 órától (ismétlés pénteken 15 órától, szombaton 10.20-tól) felvételről is láthatják a 7.Tv-n!

Így látták a főszereplők

Rácz Sándor (vezetőedző, Békéscsaba): Egy periódusban nagyon meg voltam elégedve, de utána volt egy rossz húsz perc. Az első 10-12 percben sok hibát csináltunk, a Ferencváros pedig az egyik legjobb csapat Európában, egy ilyen együttes ellen nem szabad ilyen hibákat csinálni. A lányok bizonyos szakaszokban nem játszották azt, amit megbeszéltünk, emiatt nem vagyok elégedett. A csapat nagy potenciállal rendelkezik, de fegyelmezettnek kell lenni, tudom, hogy jók, megvan a játékunk, de még sokszor elvesztjük a koncentrációt.

Román Dorina (játékos, Békéscsaba): Nem kezdtük jól a mérkőzést, a Fradi azt csinálta, amire készültünk, mi meg annak az ellenkezőjét, mint amit megbeszéltünk. Az időkérés után ritmust váltottunk, fejben vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, szereztünk szép gólokat, próbáltuk nehézzé tenni számukra a mérkőzést. A második félidőben nem csináltuk meg azt, amit az edzőnk kért, elfáradtunk a végére, sok lerohanásgólt kaptunk, viszont ha Szabó Dorci nem lett volna, akkor szerintem még nagyobb lett volna a különbség. További sok sikert kívánok a BL-ben és a bajnokságban is a Fradinak!

Martin Albertsen (vezetőedző, Ferencváros): Már az első fordulóban, a Győr elleni mérkőzésen is látszott, hogy a Békéscsaba egy nagyon jó csapat, amely nagyon jól megy előre. Az volt az esélyünk, hogy szaladjunk előre, amikor csak tudunk. Ez volt a legjobb 12 perc, amit a csapatomtól láttam, mióta itt vagyok és nagyon hosszú idő óta először a legjobb teljesítményünket mutattuk, ezzel nagyon elégedett voltam. Később a Békéscsaba fel tudott zárkózni, és miután visszajött, egy nagyon jó első félidőt láthattunk. A második is jó volt, valójában az volt az előnyünk, hogy sokkal több játékosunk van, tudtuk tartani azt a szintet, amire képesek vagyunk és valójában ez mutatkozott meg a végére. Hosszú utunk volt, három órán keresztül ültünk a buszon és kíváncsiak voltunk, hogy reagál a csapat erre a körülményre, de ez jól sikerült, elégedett vagyok, ráadásul sok fiatal játékosunk tudott játszani.

Kukely Anna (játékos, Ferencváros): Otthon éreztem magam, hazai pályán, de ferencvárosi mezben. Az első félidőben jól kezdtünk, aztán egy kicsit belealudtunk és sokat hibáztunk, talán ezért is volt olyan szoros az első félidő. A második játékrészben sok lerohanásból tudtunk gólt szerezni, belőttük a ziccereinket, így kialakult a nagyobb különbség. Ebből a mérkőzésből tapasztalatot merítünk, azon dolgozunk, hogy minél több lerohanásból tudjunk betalálni, a könnyű gólok segítségével tudjuk megnyerni a mérkőzéseket.