Kézilabda: Magabiztos ferencvárosi siker Békéscsabán - galériával

2023. április 15. 19:46 | Kovács Dávid

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 33-20-as vereséget szenvedett az FTC-Rail Cargo Hungaria együttesétől a női kézilabda NB I 21. fordulójában.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 20–33 (10–18)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 1500 néző. Vezette: Ónodi, Őri.
BÉKÉSCSABA: Gadányi – Horváth G., Lanistanin 3, Bucsi, Mayer 1, Gyimesi 3, Borbély M. 2. Csere: Razum, Madera-Domokos (kapus), Giricz, Termány, Andróczki, Kiss-Walfisch 4, Vámosi 4 (4), Török F., Hajtai 1. Vezetőedző: Papp Bálint.
FTC: Bíró B. – Malestein 5, Bölk 2, Tomori 1, Kisfaludy 2, Lekic 2, Márton 4. Csere: Janurik (kapus), Klujber 2, Szöllősi-Zácsik 3, Stolle 3, Papp D. 5, Kukely A. 1, Cvijic, Cirjenics-Kovacsics. Vezetőedző: Elek Gábor.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. -.

A csabaiak nehéz sorozat végén fogadták a Bajnokok Ligája-negyeddöntős Ferencvárost, hiszen a Mosonmagyaróvár és a Győr elleni csatát követően jött a fővárosiak elleni összecsapás. Papp Bálint, a hazaiak vezetőedzője Bencsik Bojánára, valamint a régóta hiányzókra, Kukely Klárára és Szabó Dórára nem számíthatott.

A találkozó elején több mint három perc után a csabaiak szerezték az első találatot a gólkirálynői címre hajtó Marija Lanistanin révén, de a Ferencváros gyorsan belejött és egy 4-0-s sorozattal átvette az irányítást (2-5). A házigazda az első negyedórában tartotta a lépést ellenfelével, Termány Rita gólja után kettő volt a különbség (5-7). A Ferencváros a betegség után visszatérő Szöllősi-Zácsik Szandra révén növelte az előnyét (8-13). A zöld-fehérek magabiztosan játszottak, a hajrában Alicia Stolle is kétszer is betalált, a szünetben pedig nyolc gól volt a csapatok között (10-18).

Vámosi Panna 100 százalékos volt a hétmétereseknél (Fotó: Such Tamás)

A térfélcsere után pontatlanul kezdtek a csapatok, Andrea Lekic törte meg a három és fél perces gólcsendet, majd alakította ki először a tízgólos differenciát (10-20). A hazai gárda nehezen boldogult az FTC védekezésével, míg a vendégeknél a korábbi békéscsabai Kukely Anna első lövéséből rögtön eredményes volt (12-23). A második játékrészre beálló Marina Razum több védést is bemutatott, negyedóra alatt annyit védett, mint Gadányi Maja az első félidőben. Vámosi Panna büntetőivel legalább azt elérte a Békéscsaba, hogy a félidő közepén maradt a tizenkét gól a csapatok között (15-27). A vendégeknél a két jobbszélső remekelt, Angela Malestein mellett a 16 éves Papp Dorka is belőtte az első öt helyzetét és csak egyszer hibázott (17-30). Papp Bálint a hajrában a 19. születésnapját éppen szombaton ünneplő Madera-Domokosnak is lehetőséget adott a kapuban. Az utolsó másodpercekben Török Fanni alakította ki a végeredményt (20-33).

A Ferencváros a második félidőben 59 százalékkal védő Janurik Kingának is köszönhetően magabiztosan nyert és továbbra is a 2. helyen áll a tabellán. A csabaiak ugyan szorossá nem tudták tenni a mérkőzést, azonban helytálltak és vereségük ellenére továbbra is hat pont az előnyük az MTK otthonában pont nélkül maradó Érddel szemben.

A Békéscsaba-Ferencváros mérkőzést hétfőn 21 órától felvételről is láthatják (ismétlés kedden 15 órától), de az összecsapás visszanézhető a behir.hu Youtube-csatornáján is.