Kézilabda: Debreceni siker Békéscsabán

2019. augusztus 10. 13:11 | behir.hu

Horváth Roland együttese felkészülési mérkőzésen 33-29-re kikapott a Debrecen együttesétől

A DVSC kezdett jobban 3–0-ra elhúzott, majd a Békéscsaba rendezte a sorokat, és a 11. percben 8–5-re fordított - írja a csabaiak közösség oldala. A folytatásban felváltva estek a gólok, Balog Judit többször is bravúrosan védett, egy hetest is hárított. A félidő végére a vendégek kétgólos előnyt szereztek.

A hajdúságiak a szünet után fokozatosan elhúztak a 40. percben már hat góllal vezettek (17–23). A lila-fehérek többször is felzárkóztak egy-két gólra, de mivel rövid volt a kispadjuk a hajrára elfáradtak, így a Debrecen nyerni tudott.

A mérkőzés után a csabai szurkolók megtapsolták a csapatot, amely végig nagy akarással játszott. A két fiatal játékvezető az egész mérkőzést tekintve nem állt feladata magaslatán, fordított ítéleteikkel rendre a hazaiakat sújtották.

A lila-fehéreknél nem lépett pályára az ifjúsági Eb-n szereplő, Kukely Anna, valamint a sérült Szögi Tímea és Giricz Laura. A Debrecenben két korábbi békéscsabai kézilabdázó szerepelt, a balszélső, Vantara-Kelemen Éva, és a jobbátlövő, Kovács Anna.

Békéscsaba: Balog, Kovács Anett 6, Vukajlovics 8, Marincsák 3, J. Agbaba 2, Kopecz 8, Bottó 2. Csere: Dombi K., Mézes, Barján. Vezetőedző: Horváth Roland.

A Debrecen legjobb góldobói: Borgyos 7, Deszpotovics 7, Kovács Anna 4 (2).

Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3.