Két békéscsabai versenyző is szerepelt a Superbody versenyen

2022. november 7. 14:33 | Szabó Judit

Szombaton rendezték meg a 2022-es Superbody versenyt Budapesten, a Vasúttörténeti Parkban. A Superbody 1998 óta Magyarország legnagyobb testépítő versenye.

A két békéscsabai fiú 16 fős mezőnyben indult az athletic kategóriában, melynek lényege, hogy a kisebb fizikummal megáldott, még kezdő, vagy kifejezetten naturál módszerekkel felkészülő testépítők is megmutathassák magukat a Superbody színpadán.

A versenyt 1998-ban indította útjára a Scitec Nutrition táplálékkiegésztítő márka. Akkor még kifejezetten naturál verseny volt, de később megjelentek a nagyobb kategóriák is. Az igazán nagy fizikumú testépítőket az Open és a Grand Prix kategóriában láthatják a verseny iránt érdeklődők. A GP kategóriát leszámítva minden férfi kategóriában van egy súlykorlát, amit testmagasság és testsúly alapján határoznak meg.

Az egyik békéscsabai induló, Hidvégi Dávid, a Békéscsabai Médiacentrum munkatársa elmondta, hogy 12 hetet készült versenydiétával erre a megmérettetésre. Tavaly ősztől tavaszig izomtömegnövelés volt a célja, míg nyáron erőemelő versenyeken indult fekvenyomásban és felhúzásban.

Dávid 17 évesen, egy életmódváltásnak köszöhetően kezdett el a sportággal foglalkozni. 2021-ben volt először versenyen, azóta folyamatosan erősödik benne a sport iránti szeretet.

Forrás: Hídvégi Dávid

Dávid végül nem jutott be a döntő körbe, a 11. helyen zárt, ugyanakkor a szervezők emlékéremmel, emléklappal és táplálékkiegésztítő utalvánnyal ismerték el a felkészülését. A békéscsabai fiú elmondta, most pihenés következik, de az edzés nem áll meg.

– A testnek kell a pihenés, így visszatérnek a táplálékban gazdag ételek, és a könnyebb edzések, valamint a több pihenőnap – mondta, hozzátéve: nem tudja még mit hoz a jövő, de kitart a naturál testépítés mellett.

A másik békéscsabai résztvevő Filyó Tibor volt. Együtt indultak Dáviddal a versenyen, ugyanabban a kategóriában. Tibi a békéscsabai önkormányzatnál dolgozik sportszervezőként. Élete mindig is a sport körül forgott, atlétikával és tornával kezdett még az általános iskolában. Tizennyolc évig az atlétikán belül a magasugrás volt a fő sportja. Majd egy sérülés miatt ezt abba kellett hagynia, így 2007-ben áttért a dartsra, amit tizenkét éven át űzött. Miután a sportágban nem látott további fejlődési lehetőséget, áttért a testépítésre.

Forrás: Dunavölgyi Média

(Forrás: Dunavölgyi Média)

Tibi 2020-ban vett részt először egy challenge-en, amelybe végül nem került be, de ő megcsinálta a saját módján, majd 2021 februárjára készült fel az első versenyére. Azóta űzi rendszeresen ezt a sportot. Idén már három megmérettetésen vett részt a szombati Superbody-val bezárólag.

– Amikor tavaly novemberben lejöttem a Superbody színpadáról, eldöntöttem, hogy idén is részt veszek rajta. Tehát ez most egy egyéves felkészülés volt. Tizenhét héten keresztül diétáztam, a tömeget megtartva, de a felesleges zsírt és vizet ledolgozva – emelte ki a sportoló.

Tibi szeretett volna dobogós helyezést elérni, legnagyobb álma az volt, hogy megnyeri a versenyt. A 16-os mezőnyben összességében a hetedik helyen végzett, de elégedett volt ezzel az eredménnyel is, mert kihozta magából a maximumot a színpadon.

Mindkét fiú úgy nyilatkozott, hogy ez nemcsak egy sport, hanem teljes szemlélet- és életmódváltás. Az edzésekkel nemcsak a megfelelő súlyt és kinézetet érik el, hanem megtanulnak egészségesen étkezni és logikusan gondolkodni a testükről.