A színészek élete olykor nem egyszerű, hiszen folyamatosan próbákon és előadásokon vannak, előfodulhat, hogy egy napon belül kell két egymástól igen távoli helyszínen megjelenniük. Seregi Zoltán, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója éppen Fertőrákosról jött hazafelé, amikor az M44-esen egy halálos baleset miatt kénytelen volt megállni. A baleset 18 óra előtt történt és este 8 óra utánig tartott a helyszínelés. Az eset miatt a Kései találkozás két színművésze, a Kossuth- és Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész, Molnár Piroska és Jordán Tamás is az autóúton vesztegelt. Fellépők nélkül nincs előadás, így mindannyian tartották a kapcsolatot az itteniekkel. Negyed 9-kor érkezett a hír, hogy tovább tudtak menni. Időközben minden érdeklődő megérkezett, akiket beengedtek a városháza udvarán található nézőtérre, amely teljesen megtelt, egy üres szék sem maradt.
A teátrum igazgatója és a színművészek eredetileg egy órával az előadás előtt, fél 8-ra érkeztek volna, ehelyett 21 óra előtt néhány perccel szálltak ki az autóból. A nézők értesültek a történtekről, így mindenki türelmesen várt, a Békéscsabai Jókai Színház munkatársai pedig hiba nélkül indították útjára a műsort.
Az eseményt Seregi Zoltán és Szarvas Péter nyitotta meg. A polgármester felköszöntötte Seregi Zoltánt, aki nemrég ünnepelte a 70. születésnapját, majd megköszönte a csabai teátrum szervező munkáját és jó szórakozást kívánt a nézőknek. Nemsokkal később Molnár Piroska és Jordán Tamás lépett színpadra hatalmas ováció közepette, és a játékukon egy cseppet sem lehetett érezni az elmúlt néhány óra megpróbáltatásait. A romantikus vígjátékot a bő félóra csúszás ellenére mindenki élvezte.
A Kései találkozás arról szól, hogy éjszakánként meghökkentően viselkedik a tengerparti gyógyszálló egyik idős hölgylakója: mezítláb átmászik az ablakon, kiszökik a szanatóriumból, énekel a holdfényes kertben, sirályokat etet. Szórakozottságán meg is ütközik a szanatórium hasonló korú, morózus főorvosa, kettejük kapcsolatának alakulását meséli el a darab.
Még a megnyitó előtt, amíg a színészek készültek a fellépésre Seregi Zoltán a kérdésünkre elmondta: első alkalommal 1997 júniusában voltak előadások a békéscsabai városháza középső udvarán, majd – a járvány időszakát kivéve – minden év nyarán. Az igazgató hozzátette: idén kilenc előadást láthat a közönség, nyolcat a városháza díszudvarán, egyet pedig a Szent István téren. Utóbbi nem más lesz, mint a színház nagysikerrel játszott darabja, Az anconai szerelmesek című zenés komédiája. Ez egy szövevényes komédia a hetvenes évek legszebb olasz tánczenéivel, sok-sok nevetéssel, bonyodalommal, szerelemmel és természetesen azzal az ígérettel, hogy a végén (majdnem) mindenki párra lel.
Szarvas Péter polgármester hangsúlyozta: igazi színfoltja Békéscsaba kulturális életének az a néhány hét, amikor megrendezik a Városházi Estéket. Mint mondta: hatalmas az érdeklődés, hiszen az ország minden pontjáról érkeznek nagy kaliberű előadók, olyanok is, akik a csabaiak kedvence.