Hogyan hat a zene? - Bősze Ádám tartott rendhagyó énekórát az Andrássyban

2025. január 29. 15:35 | Bere Mátyás

Bősze Ádám zenetörténész tartott rendhagyó énekórát Békéscsabán, az Andrássy Gyula Gimnáziumban. Az élettörténettel egybefűzött tanulságos órán a zene hatásával foglalkoztak, például azzal, hogyan motiválta a zenetörténészt egy darab többszöri meghallgatása.

A zene mindenki életének része, behálózva az egész világot mindenki fülébe eljuthat egy olyan mű, mely nagy hatással lehet az adott emberre. Így volt ez Bősze Ádámmal is, aki az előadását azzal indította, hogy elmesélte, hogyan jutott el a zenéig születésétől a szerzetesek világán át.

 

 

A zenetörténész a zene hatásáról értekező rendhagyó énekóráit szerte az országban tartja.

– Attól függetlenül, hogy komolyzene, vagy jazz, vagy akár könnyűzene, a zene hat ránk. Hogy miért is hat ránk, miért is van olyan ereje, hogy megváltoztatja a hangulatunkat, vagy bizonyos esetben az életünket? Én csak a személyes tapasztalataimról beszélek, mert úgy érzem, hogy az ezzel a korosztállyal való kommunikációban a legfontosabb az őszinteség – fejtette ki Bősze Ádám, majd hozzátette, hogy ha valaki hagyja magát, nyitott és figyelmes, akkor az egész életét jó irányba változtathatja meg.

Dr. Farkasné Csató Katalin az intézmény főigazgató-helyettese kiemelte: fontosnak tartják a művészeti nevelést, s az ének, a rajz, az irodalom, mind ebbe a körbe tartozik.

– Nagyon örülünk neki, hogyha olyan hiteles emberektől hallják az információkat a gyerekek, akik az egész életüket arra tették fel, hogy ezekkel a művészeti ágakkal foglalkozzanak – fejtette ki.

 

További programok »