Varga Tamás alpolgármester is részt vett a kiállítás megnyitóján, hiszen ő is a Rózsában tanult. Ahogyan fogalmazott, nagyon megható volt számára a felkérés, hogy beszéljen a harminc évvel ezelőtti hagyományokról és szokásokról.
– A Rózsa-hét szerkezete, illetve azok az alapok, amelyek akkor voltak, most is jelen vannak itt, hiszen mi is filmet forgattunk, mi is táncot gyakoroltunk be, mi is egy tematika köré fűztük, süteménnyel vártuk az érkezőket. Ez most is így van, tehát a hagyomány öröklődik, de nyilván az innováció szemléletével. A mai fiatalok az új eszközpark és az információs sztráda lehetőségeinek teljes vertikumát kihasználják és új tartalommal töltik meg a mostani Rózsa-heteket – hangsúlyozta az alpolgármester.
Szabó László igazgató azt emelte ki, hogy fontos megőrizni a régmúlt hagyományait és értékeit, hiszen a mostani diáksereg sokat tud tanulni abból, hogy mit is jelent Andrássys tanulónak lenni.
– Régóta foglakoztatott minket a kérdés, hogy a harmincadik évforduló kapcsán milyen programelemekkel emlékezhetnénk méltón erre a harminc évre. Hogyan tudnánk bemutatni az iskolánkat, az iskola hagyományrendszerét, és azt, hogy hol tart most az intézmény szemléletben, és egyáltalán milyen helyet foglalunk el Békéscsabán és Békés vármegyében – tette hozzá az igazgató.
Dr. Farkasné Csató Katalin, a programsorozat főszervezője elmondta, hogy már régóta tervben volt az iskolában egy ilyen nagyszabású programsorozat, amellyel az elmúlt harminc évre szeretnének méltóképpen megemlékezni. A programsorozat az „áthozott értékek” címet kapta, melynek az első eleme volt ez a kiállítás.
– Hisszük azt, hogy nem a falakban van a szellem, hanem azokban a tanárokban és diákokban, akik ide járnak, vagy ide jártak. Arra építjük az egész évet, hogy volt diákokat hívunk meg, régi hagyományokat örökítünk meg, és megpróbáljuk azt valamiféle innovációban átadni a gyerekeknek, hogy érezzék: a hagyományok kellenek ahhoz, hogy az iskola megújuljon, kellenek ahhoz, hogy egy állandó értéket képviseljünk – fogalmazott a főszervező.
A kiállítás egészen november végéig megtekinthető, de a szervezők szeretnének a későbbiekben egy állandó tárlatot kialakítani az ereklyékekből.