Hasznos erőfelmérő Érden

2015. december 29. 17:12 | behir.hu

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE csapata kedden a tavaszi idény rajtja előtti utolsó felkészülési mérkőzésén lépett pályára, a lila-fehérek az élmezőnyhöz tartozó Érd vendégei voltak. A felek a 2 x 30 percen túl még egy 15 perces harmadik harmadot is beiktattak, amelyen főleg a fiatalok kaptak lehetőséget mindkét oldalon.

Az első félidő végig kiélezett szoros küzdelmet hozott, a csabaiak felvették az érdiek által diktált tempót és tartani tudták a lépést a Pest megyei csapattal, akik egy gólos előnnyel vonultak pihenőre. A második félidő elején is hasonló volt a játék képe, a lilák sokáig partiban voltak az érdiekkel. A játékrész második felében fokozatosan elhúztak a hazaiak, igaz ehhez kellettek a vendégek hibái is. A 2 x 30 perc végén 38:29-es érdi győzelmet mutatott az Érd Aréna eredményjelzője, az elmúlt idény bronzérmese magabiztos győzelmet aratott a lila-fehérek ellen. A csabaiak is dicséretet érdemelnek játékukért, hiszen sokáig tartották az érdiek által diktált tempót, és helyenként szép megoldásokat mutattak be.

Az utolsó, 15 perces harmadban mindkét szakvezető a fiataloknak adott lehetőséget, ebből az etapból a csabaiak jöttek ki jobban, hiszen 9:8 arányban diadalmaskodtak.

Felkészülési mérkőzés

2015. december 29., 16 óra, Érd Aréna

Érdi VSE – EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 38:29 (16:15)

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE csapata 2016. január 03-án, vasárnap 18 órakor a Siófok együttesét fogadja bajnoki mérkőzésen a Városi Sportcsarnokban.