Hamis a baba: Hazugsággal csalt ki pénzt az idős, lőkösházi férfitól egy nő

2025. április 23. 11:48 | behir.hu

Kisebb kárt okozó csalás vétsége miatt emelt vádat a Gyulai Járási Ügyészség és vádiratában próbára bocsátás intézkedés alkalmazására tett indítványt egy büntetlen előéletű 32 éves felgyői nővel szemben, aki terhességére hivatkozással csalt ki egy nyugdíjas lőkösházi férfitól pénzt. A járási ügyészség vádiratában arra is indítványt tett, hogy a bíróság a sértett által bejelentett polgári jogi igénynek adjon helyt és kötelezze a nőt az okozott kár megtérítésére.

A Békés Vármegyei Főügyészség közleménye szerint a nő a vádbeli időszakban, 2024. év elején csak 13.700 forint állandó jövedelemmel rendelkezett, pénzre volt szüksége, ezért elhatározta, hogy az akkor 66 éves idős férfit tévedésbe ejtve fog készpénzhez jutni. A terhelt jogtalan haszonszerzés végett tévedésbe ejtette az idős sértettet oly módon, hogy korábbi szexuális együttlétükre hivatkozva valótlanul azt állította, hogy gyermeket vár tőle. A tévedésbe ejtett sértettől a terhelt egy alkalommal babakocsivásárlás céljából 40 ezer forintot, majd további babaholmik megvásárlása érdekében 100.000.-Ft-ot kért, mely összegeket a sértett készpénzben átadott, illetőleg postai úton elküldött a részére. A nő a pénzt a saját céljaira fordította, az okozott kár azóta sem térült meg.

A Gyulai Járási Ügyészség 2024 novemberében az eljárás felfüggesztéséről és közvetítői eljárásra utalásáról döntött, mert a bűncselekménnyel okozott sérelem jóvátétele volt várható, de a terhelt meg sem jelent a közvetítői megbeszélésen, ezért került sor most vádemelésre ellene.

 
 
 

További programok »

Kék hírek

Reggeli járőrszolgálat Békéscsabán – fontos figyelmeztetés a jeges csatornákhoz

Békéscsabán a reggeli járőrszolgálat tapasztalatai szerint az Élővíz-csatorna helyenként jeges, azonban a jégréteg sehol sem elég vastag és nem egybefüggő, ezért senki ne próbáljon meg rámenni. A legtöbb helyen szemmel is látható, hogy a jeges részeken vízfoltok is vannak, így a jégen tartózkodás szabálytalan és veszélyes – közölte közösségi oldalán a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
2026. január 11. 16:23
FEL