Először a forraltbort készítik el vörösborból el a gyulai cukrászda műhelyében. Az italt addig forralják, amíg a refraktométer 75 brix fokot mér. Amikor a bor kihűl, akkor egy sűrű, méz szerű folyadék válik belőle, ami a szaloncukor csokoládé hüvelyének aljába kerül, amire rá töltenek egy forralt boros csokoládé krémet. Amint a krém kikristályosodik megkezdődik a talpalás és a cukor véglegesítése. A terméket először a cukrászmester családja kóstolta meg, majd benevezték az Év Szaloncukra versenyre.
– Mindenkinek nagyon ízlett, körülbelül két kilónyi készült. Ennek a felét 50-60 darabot elküldtünk a versenyre. A szaloncukor még be sem volt csomagolva, csak csomagolás nélkül küldtük el. A forralt boroson kívül még hat termékkel neveztünk, majd egyszer csak jött a hír, hogy az Év Szaloncukra a forralt boros lett, amin nagyon meglepődtünk – fogalmazott Balogh László cukrászmester.
A cukrászmester először aggódott azért, hogy nem lehet majd becsomagolni a szaloncukrot, mivel a folyékony töltelék miatt az édesség megrepedhetett volna, de végül ez a probléma nem állt fenn. A kézműves cukrászda összesen 17 különböző szaloncukrot árul, amelyek előállítását karácsony előtt fejezi be.