Gyula Open: Fajta és Madarász folytatta a menetelést

2024. május 31. 18:52 | Kovács Dávid

Mindkét magyar teniszező megnyerte a negyeddöntőjét, így bejutott a legjobb négy közé a 15 ezer dollár összdíjazású ITF Gyula Openen, pénteken.

A verseny előtt 3. helyen kiemelt Fajta Péter (684. a világranglistán) mindössze egy játékot engedett a lengyel Karol Filarnak és kevesebb mint egy óra alatt diadalmaskodott, a fináléért majd a cseh Matyas Cerny lesz az ellenfél. Az előzetesen 6. pozícióba sorolt Madarász Gergelynek (911.) nehezebb dolga volt, hiszen az első megnyert szett után az első kiemeltet búcsúztató kolumbiai Daniel Salazar egyenlített, a harmadik szett azonban már ismét a magyar játékosé volt, aki közel két és fél órás küzdelemben győzött. Az elődöntőben az olasz Gian Marco Ortenzivel csaphat majd össze. Párosban Boros Attilának és Kisantal Botondnak nem sikerült a bravúr a Karol, Ruehl kettős ellen, akik egy cseh duóval mérkőznek meg a tornagyőzelemért.

Szombaton párosban már a döntő következik, míg egyesben az elődöntőben lépnek pályára a játékosok. A nézők ingyenesen tekinthetik meg a mérkőzéseket, amelyek délelőtt 10 órakor kezdődnek. Az összecsapások pontos időpontjai megtalálhatók az ITF nemzetközi versenynaptárában.

ITF GYULA OPEN

Egyes (negyeddöntő, ágrajz szerint)
Madarász Gergely (6. kiemelt) – Daniel Salazar (COL, kvalifikációból indult) 7:5, 4:6, 6:2
Matyas Cerny (CZE) – Milos Karol (SVK, 4.) 6:4, 6:2
Fajta Péter (3.) – Karol Filar (POL) 6:1, 6:0
Gian Marco Ortenzi (ITA) – Pawel Juszczak (POL, 2.) 6:3, 6:0

Páros (elődöntő)
Milos Karol, Tim Ruehl (SVK, GER, 1.) – Boros Attila, Kisantal Botond 6:4, 6:0
Dimitris Sakellaridis, Michalis Sakellaridis (GRE, 2.) – Filip Apitauer, Matyas Cerny (CZE, 4.) 6:2, 6:3