Fejlesztőjátékokat kaptak a gyerekek az egyik gyulai óvodában

2017. május 9. 06:35 | behir.hu

Közel egy millió forint értékű játékokkal bővült a gyulai Bajcsy-Zsilinszky úti óvoda udvara. A szakemberek szerint az új eszközök alkalmasak arra, hogy a gyermekek egyensúlyérzékét és mozgását fejlesszék.

A gyerekek örömmel vették birtokba a gyulai Bajcsy-Zsilinszky úti óvoda két új játékát.  A kezdeményezés Kiss Tamásné önkormányzati képviselőnek köszönhető, aki azt mondta: nagyon fontos a körzetben lévő intézmények fejlesztése.

– Idén szerettük volna kültéri játszóelemekkel bővíteni az udvart, hiszen ha körbenézünk, akkor azt látjuk, hogy ennyi gyerkőcnek nincs elég. Olyat szerettünk volna, ami  fejleszti a gyermekek képességeit - árulta el Kiss Tamásné, Gyula önkormányzati képviselője.

Az óvodavezető szerint az intézmény már rászolgált az új játékokra, ugyanis az utóbbi időben több eszköztől is búcsút kellett venniük. Az óvodán belül a kisebbek és a nagyobbak egyaránt megtalálják a nekik megfelelő játékokat.

– Az egyensúlyérzék fejlesztésére szolgál a láncos hinta, a mászóka pedig a kisebb korosztálynak biztosítja a mozgásfejlesztés lehetőségét. Az utóbbi időben a játékok felülvizsgálata miatt sok nem megfelelő játékeszközt kellett az udvarról kivonni, ezért nagy örömünkre szolgált az, hogy bővülhetett az eszköztárunk - hangsúlyozta Szilágyi Ferencné, a Bajcsy-Zsilinszky úti óvoda vezetője.

A szakemberek további fejlesztéseket is terveznek az óvodában, amelyhez a politikusok támogatását is megkapták.

 

A hírről készült videó anyagunk:

További programok »

Gyula

Kvíz versennyel ért véget Békésben a Jókai bicentenárium

Kvíz versenyt szervezett a Gyulai POKET - Jókai olvasóköre, a Nemzeti Művelődési Intézet és az Erkel Ferenc Művelődési Központ közreműködésével. A verseny a magyar romantika legnagyobb írójának emlékévéhez, a Jókai Mór 200 programsorozathoz csatlakozott.
2026. február 20. 18:49
FEL