Cigarettafüst, frissen főzött kávé illata és a színészek zseniális összjátéka mellett a vihar is borzolja majd a kedélyeket a Békéscsabai Jókai Színház legújabb darabjában. Molnár Ferenc Az üvegcipő című alkotásával az évad utolsó bemutatójára készül a társulat. A nagy sikerű darab érdekessége, hogy azt a szerző második házassága ihlette, emellett a mű meghatározó szereplőit is saját életéből formálta.
Sipos Lajos, az idősödő műbútorasztalos feleségül veszi a köztiszteletben álló, korosodó panziótulajdonost, ám szíve az alig húszéves cselédlányhoz húzza - ez a darab rövid története. Saját házassága ihlette Molnár Ferenc Az üvegcipő című darabját, amelyet most a Békéscsabai Jókai Színház társulata állít színpadra.
– Megadatik számára 52 évesen, hogy megismerje: mi az, ha valakit igazán szeretnek. Molnár Ferenc azt akarta megmutatni, hogy egy 19 éves lány és egy 52 éves férfi között is születhetnek tiszta és igaz dolgok – fogalmazott Bartus Gyula Jászai-díjas színművész, aki Sipos Lajos szerepét alakítja.
A történet az 1920-as években játszódik. A díszlet egy józsefvárosi bérház szobáját, belső udvarát idézi vissza. A második felvonásban effekteket is lesznek: égdörgés és eső.
– Molnár Ferenc a második felvonás esküvői jelenetében megírta, hogy esik az eső, fúj a szél, besötétedik. A problémánk miatt ránk sötétedik a világ. A színház felszereléseinek köszönhetően meg is tudjuk mindezt mutatni. A mi Szabó Irmánk valóban állni fog az esőben, fújni fog a szél és dörög majd az ég – árult el nem mindennapi részleteket Tege Antal, a darab rendezője.
Megoldhatatlannak tűnő akadályok, összeomló és felépülő kapcsolatok szövik át a fordulatos vígjátékot, melyet három felvonásban visz színpadra a teátrum. A bolondos Irma, a józsefvárosi Hamupipőke álomvilágban él, amelyben csak Sipos úr létezik, akinek a csitri mindent elnéz cserébe a reményért, hogy egyszer kölcsönössé válik a szerelem.
Bemutató május 12-én, pénteken.
A hírről készült videó anyagunk: