A koronavírus-járvány miatt idén, az előző évektől eltérő módon szervezik meg az érettségiket. A vizsgákat várhatóan május 4-e és 21-e között bonyolítják le, és a diákok csak írásban adhatnak számot tudásukról. Szóbelire csak néhány kivétel esetén lesz lehetőség.
– Az érettségi és a szakmai vizsgák megszervezése a folyamatosan változó járványügyi helyzetben komoly kihívás valamennyiünk számára. Legyen szó a tanulókról a pedagógusokról, a szülőkről, vagy éppen a közigazgatásban dolgozókról. Csak együtt sikerülhet – fogalmazott Maruzsa Zoltán az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára.
A kialakult helyzetben minden érintett otthon kézül az érettségire. Sok diáknak leginkább az osztálytársak és a barátok hiányoznak. A behir által megkérdezett diákok véleményei megoszlanak az online tanulás hatékonyságáról.
– Nekem kedvezőbb otthonról készülni. Úgy érzem vannak órák, amelyek nem annyira hasznosak számomra, viszont így többet tudok tanulni azokból a tantárgyakból, amelyek pedig fontosak nekem – fogalmazott Szeberényi Gréta a Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium tanulója.
Szabadkai Zsombor szintén a belvárosi iskola tanulója, és úgy gondolja, hogy ebben a helyzetben többet tud az érettségire készülni. Néhányan azonban úgy érzik, hogy az iskolában könnyebben megy a tanulás, mert a szünetekben bármikor segítséget lehet kérni egy-egy tanártól, és így könnyebben megjegyzik az adott információt is.
Sándor Zsóka, a belvárosi Iskola végzőse is úgy érzi, hogy sokkal jobban tud az iskolában tanulni, mert egyedül több energiát igényel az órai anyagok elsajátítása. Frank Benjámin is így gondolja.
A számos változás közt szintén újdonság, hogy idén nem lesz ballagás. Szekeres Eszter, Szeberényi Gréta, Sándor Zsóka is megérti, hogy a mostanra kialakult helyzetben ez a legbiztonságosabb eljárás.