Eredményt hirdettek a városi kerékpáros szépségversenyben

2025. november 7. 17:29 | Fajó Attila

Az Európai Mobilitási Hét kapcsán szeptember végén megrendezett békéscsabai autómentes napon kerékpáros szépségversenyt hirdetett a város önkormányzata. A verseny első három helyezettjének ajándékcsomagot adott át pénteken Szarvas Péter polgármester a Szent István téren, a városháza előtt.

Az eredményhirdetésen Sznyida László, a kulturális és városmarketing csoport vezetője elevenítette fel, hogy az autómentes nap Critical Mass elnevezésű biciklis felvonulásán többen kamera elé álltak, hogy elbüszkélkedjenek kerékpárjuk szépségével, a beérkezett képekre facebookos közönség szavazáson lehetett voksolni.

Az első helyezett Tóth-Péli Bence óvodáskorú gyermek lett, akit Kata Móni, a polgármesteri hivatal munkatársa követett a második helyen, illetve a harmadik Rozner Benjamin a Penza utcai oviból.  

Az ajándékcsomagokat átadó Szarvas Péter polgármester kiemelte: Békéscsaba kerékpárosbarát település és mint ilyen, a mozgás, a sportolás és az egészséges életmód fontossága mellett érvel, akár egy ilyen programmal is.

 

Galéria

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL