A Sportért Felelős Államtitkárság által jóváhagyott diáksport-fejlesztési koncepció értelmében a Magyar Diáksport Szövetség minden vármegyében és Budapesten díjátadó rendszert vezetett be a Belügyminisztérium támogatásával. Ennek alkalmával a Diákolimpia versenyrendszerben közreműködő testnevelők, valamint a legaktívabb iskolák helyi szinten is elismerésben részesülhetnek. A vármegye 8 körzetéből egy-egy testnevelőt díjaztak, valamint átadták a „Fiatal vármegyei testnevelő” és a „Vármegyei diáksportért” elismeréseket is.
– Egy testnevelő nem csupán pedagógus, hanem sokszor pszichológus, de kicsit szülő is. Egy testnevelő tudja, hogy kit hogyan lehet motiválni, valakit kicsit keményebb szóval, valakit szelídebb szóval, de tudja a módszert és tudja, hogyan épheti át a gyermek a saját határait, hogy elsősorban magát győzze le – emelte ki dr. Takács Árpád, Békés vármegye főispánja beszédében. Hozzátette: a 2024/25-ös tanévben 116 intézményből, 14 sportágban mintegy 8400 diák csaknem 21 ezer nevezést adott le a diákolimpián.

Vincze József, a Magyar Diáksport Szövetség dél-alföldi regionális irodájának vezetője is kiemelte az esemény fontosságát.
– Mindegyik kolléga a maga nemében, sportágában, iskolájában példakép. Teljesen mindegy, hogy valaki most röplabdából trenírozza a csapatát vagy éppen a fekvenyomáson, grundbirkózáson erősíti a gyerekeket vagy készíti fel. Mind-mind olyat tesznek hozzá a fiatalok személyiségéhez, ami ezeknek a gyerekeknek a felnőttkorában segíti majd az ő boldogulásukat – fogalmazott.
Az általános iskolák kategóriájában harmadik helyen végzett Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola. Ágostonné Farkas Mária az intézmény igazgatója is nagy reményekkel érkezett az eseményre.
– Iskolánk minden lehetőséget kihasznál arra, hogy a mozgást népszerűsítse a gyerekek körében. Éppen ezért nevezünk minden évben a diákolimpiai versenyekre. Az iskolából több sportágban is nagyon szépen és eredményesen szerepelnek a tanulók és a mai napot is nagyon izgatottan vártuk – tette hozzá.

A díjazottak:
- Békéscsaba és körzete: Bojtor Anikó (Békéscsabai SZC Széchenyi István Közgazdasági Technikum)
- Orosháza és körzete: Csjernyik Éva (Tótkomlósi Jankó János Általános Iskola és Gimnázium)
- Gyula és körzete: Czoldánné Domokos Györgyi Ida (Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium)
- Mezőhegyes és körzete: László Máté (Medgyesegyházi Schéner Mihály Evangélikus Általános Iskola)
- Szeghalom és körzete: Molnár Gábor (Füzesgyarmati Kossuth Lajos Általános Iskola)
- Gyomaendrőd és körzete: Lakatos Tibor (Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola)
- Szarvas és körzete: Gulyásné Dékán Klára (Gál Ferenc Egyetem Gyakorló Általános Iskola)
- Békés és körzete: Zsíros Péter (Mezőberényi Általános Iskola)
- Békés vármegye fiatal testnevelője: Tüskés Éva (Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola)
- Vármegyei diáksportért díj: Bencsik János (Szarvas és körzete körzetfelelőse)
A testnevelők díjazása után átadták a Diákolimpia® 2024/2025-ös tanévének legaktívabb vármegyei iskolái címet.
Általános iskolák kategóriája:
- Gyulai Implom József Általános Iskola és tagintézménye, az 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola
- Gyulai Magvető Református Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
- Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola
Középiskolák kategóriája:
- Gyulai Göndöcs Benedek Katolikus Technikum
- Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium
- Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium
Kis iskolák kategóriája:
- Kaszaperi Mátyás Király Katolikus Általános Iskola
A Békés Vármegyei Diáksport Egyesület köszönetét fejezte ki Pintér Sándor belügyminiszter kiemelt figyelméért, amelynek köszönhetően a legeredményesebb pedagógusokat és iskolákat immár nemcsak országos, hanem megyei szinten is díjazzák, elismerve áldozatos munkájukat.