A rendezvény házigazdái, a Magyar Diáksport Szövetség és a Békés Vármegyei Diáksport Egyesület minden vármegyét felpezsdítve, a legjobbak összecsapását ismét Gyulán szervezték meg.
Dr. Görgényi Ernő, Gyula polgármestere kiemelte, hogy a diákolimpiák képviselik a legtisztább formáját a sport eredeti ethoszának a fair play szellemiség és a játék öröme jelenik meg benne.
– Megtiszteltetés számunkra, hogy immár 9. éve Gyula adhat otthont a diákolimpiai döntőnek, ahova az ország minden megyéjéből a legjobb csapatok érkeznek hozzánk – fejtette ki a városvezető.
Vincze József, a Magyar Diáksport Szövetség Dél-alföldi Regionális Irodájának régióvezetője elmondta, hogy a diákolimpia az úttörőolimpiáig vezethető vissza, ami 1987-ben volt utoljára, ez változott át diákolimpiává. Így már sok-sok éve szervezik meg a felmenő rendszerű sporteseményt.
– Ez elsősorban tehetséggondozásról szól. Nem véletlen, hogy a diákolimpia a testnevelés-műveltség terület tanulmányi versenye. Tehát azok a gyermekek, akik itt dobogósok lesznek, azok a felsőoktatási tanulmányaik során többletpontokra lesznek majd jogosultak. A jelenlegi alkalom azért különleges, mert a csapatok és a résztvevők nevezési számában is elértük a covid előtti számokat, azt meg is haladtuk – fejtette Vincze József, hozzátéve, hogy ez 797 csapatot és 10243 diákot jelent, az ország összes vármegyéjéből és Budapestről.
Szpisják Zsolt, a Magyar Labdarúgó Szövetség Békés Megyei Igazgatóságának igazgatója kiemelte, hogy a szövetség részéről az a legfontosabb, hogy vállvetve tudjanak tenni a labdarúgásért a Diáksport Szövetséggel. – Mi messzemenőkig támogatjuk azt a versenyrendszert, amit létrehozott a Diáksport Szövetség. A labdarúgásnak csapatépítő ereje van. Amellett, hogy versenyeznek itt a fiatalok, fontos, hogy megismerjék egymást és egy családnak érezzék ezt a közösséget.
Akik pedig a legjobb helyen végeznek, kupákkal, érmekkel, oklevelekkel lesznek gazdagabbak, de az összes résztvevő sok-sok élmény vihet magával.