Építészeti kamarák tartottak közös szakmai képzést

2018. október 9. 18:49 | Gyemendi Réka

 

Közös szakmai képzést tartott kedden a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Békés Megyei Építész Kamara, a Békés Megyei Mérnöki Kamara, valamint a Békés Megyei Kormányhivatal. A rendezvényen átadták a 2018. évi Bék és Megyei Építészeti Díjat is.

Dr. Takács Árpád, a Békés Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja úgy fogalmazott: az építészeti kamarák közötti együttműködés célja, hogy az új építéshatósági és építésfelügyeleti szabályokat közösen feldolgozzák, valamint a jogszabályokat értelmezzék annak érdekében, hogy a hatóságok, a kivitelezők és a vállalkozók együtt tudjanak működni.

- Történelmi jelentőségű a pillanat, hiszen a szakmai kamarák történetében még nem fordult elő, hogy a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a  Békés Megyei Építész Kamara és a Békés Megyei Mérnöki Kamara a kormányhivatallal együtt rendezzen egy közös képzést, és egy olyan jövőbemutató tananyag-, szakmai anyag- és jogszabályanyag-feldolgozást, amelyre most sor került - fogalmazott a kormánymegbízott.

 

 

Kmetykó János átveszi az életműdíjat Dr. Takács Árpád kormánymegbízottól

 

Az életműdíjat ebben az évben Kmetykó János építőmérnök kapta, aki az elmúlt 58 évben számtalan területen tevékenykedett, több városnak is a főépítésze volt. A díjat 5 tagú szakmai zsűri ítélte oda életútja, szakmai munkája elismeréséül. A zsűri tagjai között közéleti személyiségek és építészek voltak.

- Ezt a díjat azért is tartom nagyon értékesnek, mert a szakma adja, a kollégáim adják, ők tesznek javaslatot arra, hogy ki kapja. Ez mindig értékesebb, mint amikor valamilyen felső hatalom, vagy szervezet díjaz valakit - mondta el az építőmérnök.

A megnyitón díszoklevélben részesült Fajzi Tamás, a Békés Megyei Építészkamara elnöke, dr. Orosz Tivadar, a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke valamint Buzás Zoltán, a Békés Megyei Mérnöki Kamara elnöke a Békés Megyei Kormányhivatallal történő kiemelkedő együttműködésük elismeréséért.

 

Balról dr. Takács Árpád kormánymegbízott, mellette dr. Orosz Tivadar, Buzás Zoltán és Fajzi Tamás

 

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL