A hat versenyző ötfordulós rapidtornán mérkőzött meg egymással. Az 1960-as, 70-es, 80-as és 90-es évek helyi sakklegendái – Emődi Gyula, Petró József, Valkó István, Kerekes Attila, Marsovszky András és Deák Zoltán – egy családi hangulatú délelőttöt töltöttek el egymással, ahol a baráti beszélgetések és a nosztalgia mellett színvonalas párbajokat vívtak.
– Első táblán játszani egy élmény volt. Annak idején Magyarország legjobb sakkozóival játszhattam és a partik többsége döntetlen volt úgy, hogy nekik kellett remit kínálni. Elfogadtam, ugyan megverhettem volna őket, de abban az időben nem illett. Mindig feljártam Pestre, hétfőnként volt a szerkesztőségi nap és elemeztük a csapattal a mérkőzéseinket – elevenítette fel emlékeit hírportálunk kérdésére Emődi Gyula.
Az emlékverseny célja, hogy azok a versenyzők akik részt vettek a megmérettetésen, emléket állítsanak azoknak az elődöknek, akik megtanították őket játszani vagy éppen segítették karrierjüket.
– Tószögi Pál az 1940-es, 50-es és 60-as évek legjobb sakkozója volt, míg Szeles Imre a résztvevők mentora – fogalmazott a verseny szervezője.
– Békéscsabán az 1950-es, 60-as, 70-es években igen erős volt a sakkélet és négy sakkszakosztálya is volt a megyeszékhelynek. Abban az időben eredményesek voltunk országos versenyeken is és több kiváló sakkozó nevelődött fel Békéscsabán. Sajnos azóta az évek elszaladtak és a legtöbben a nyolcadik évtizedünkben vagyunk. Legtöbbünk már nem aktív versenyző, így nosztalgiából összehozok egy versenyt ahol egymás ellen játszunk és emlékezünk a régi szép időkre – emelte ki dr. Kerekes Attila.
A szervező azt is hozzátette, hogy szeretnék időről-időre életre hívni a most szombaton első alkalommal megrendezett emlékversenyt.