A kulturális eseményt megnyitó Scholtz Endre békéscsabai festőművész beszédében kiemelte: a Katika néni által képviselt stílust mára már igen kevesen képviselik, még kevesebben veszik a fáradtságot, hogy megtanulják és a sokszor napi több órát, több hetet igénylő munkákat végig vigyék, befejezzék.
– A gobelin egy 16-17. századi francia területről induló szövéstechnika, ami hazánkba a 18-19. század környékén érkezett meg. Itt a népi motívumokkal gyümölcsöző házasságra lépett és felvette a könnyen adaptálható magaros, népi elemeket. Napjaink gépi technikái közül részlet gazdagságával és összetett ábráival emelkedik ki – hangzott el a megnyitó beszédben.
– Először horgolással kezdtem, aztán hímzéssel folytattam. Nekem ez a hobbim – mondta el hírportálunknak adott nyilatkozatában a 87 évesen is aktívan alkotó Katika néni. Özv. Bagyinka Andrásné nyomdaipari munkásként dolgozott, most nyugdíjas éveiben pedig rákapott a gobelinezésre, ami kötélidegeket és nem utolsó sorban rengeteg időt igényel.