A Dél-Alföldi Talentum Akadémia, azaz a DELTA idén hetedik alkalommal segíti a diákokat abban, hogy minél jobban kibontakoztassák a képességeiket. A kiválasztott fiatalok hároméves képzésben vesznek részt, melynek egyik fő pillére az egy hetes nyári akadémia.
A DELTA ezen a héten az első évfolyamos diákok nyári akadémiájával folytatódott. A hetedik alkalommal megrendezett programhoz idén több mint 200 fiatal csatlakozott, néhány éve erdélyi diákok is részt vesznek az akadémián, az onnan érkező diákok száma idén már a 114 főt is elérte.
– 2013-tól vagyunk részese a DELTA Talentum Akadémiának, azóta járnak ide Erdélyből is a fiatalok. Az erdélyi részleget teljes mértékben én kezelem és próbálunk bevonni minden magyar intézményt Erdélyben. Szeretnénk eljuttatni a kérdőívet mindenkihez, lemérni az érettségi előtt álló fiatalokat és kiválasztani a legtehetségesebbeket – mondta el Mezei János, az Erdélyi Talentum vezetője.
A nyári akadémián résztvevők nemcsak szoros barátságokat kötnek, de erőt is merítenek a jövőbeni terveikhez.
– A tábortól sok élményt várok, rengeteg ismeretséget, az a legfontosabb számomra, hogy sok ismeretséget kössek és új embereket ismerjek meg – árulta el az egyik erdélyi diák, Andrási Hadasa Jáhel.
Az öt nap alatt rengeteg érzelem szabadul fel az előadásoknak és a programoknak köszönhetően, ezzel is elősegítve azt, hogy a diákok megnyíljanak a társaik és az előadóik felé.
– Nagyon szeretek kommunikálni az emberekkel. Szeretnék nyitott lenni, nagyon sokat jutottam már előre ilyen téren, de még mindig úgy érzem, hogy vannak határaim, amiket szeretnék leküzdeni– fejtette ki céljait Keresztes Levente.
A DELTA abban segíti a kiválasztott diákokat, hogy minél jobban ki tudják bontakoztatni képességeiket és ezeket a későbbiekben hasznosítani is tudják.
– Tulajdonképpen a kiválasztott diákok önismeretét erősítjük meg, az hogy mi az az életrevalósági intelligencia, amivel egy első számú vezetőnek, egy stratégiai vezetőnek rendelkeznie kell, mert ezt nem lehet iskolában tanulni – fogalmazott a DELTA alapítója, Barkász Sándor.
A képzési tematika célja, azon vezetői kulcskompetenciák és gondolkodásmódok fokozatos kialakítása, amelyek nélkülözhetetlenek a sikeres és elfogadott vezető számára. Ezért a Nyári Akadémia első éves turnusában a legfőbb hangsúlyt az érzelmi intelligencia, az önismeret és a felelősségvállalás kapja.