Előre: A szünet után megtörték a lilák a Siófokot

2017. május 14. 20:37 | Kovács Dávid

A labdarúgó Merkantil Bank Liga 35. fordulójában a gyengébb sorozatból érkező Békéscsaba a hasonló szériában lévő Siófokot fogadta. Az első játékrész kevés izgalmat hozott, de a második félidő meghozta az áttörést. A 61. percben egy szöglet után szerzett vezetést a Csaba, majd 3-0-ra nyert.

Boér Gábor négyet változtatott múlt heti kezdőcsapatán, ezúttal a Fehér-Kelemen védőpáros játszott középen, Szélpál pedig előttük kapott szerepet. Új felállás ide, hazai pálya oda, nem volt egyszerű dolga a csabaiaknak, mint azt már megszokhattuk az idei másodosztályú kiírásban. Az első játékrész kevés lehetőséget hozott, ritkán forogtak veszélyben a kapuk. A legnagyobb helyzetet a 22. percben Lázár Zsolt puskázta el, de az ötösről nagy helyzetben fölé fejelt. A csabai gárda sem jutott el sűrűn a Siófok tizenhatosáig, a 32. percben Pilán 15 méterről lőtt nem sokkal a jobb sarok mellé.

Két pontrúgás és a letámadás volt a kulcs

A gól nélküli első félidő után megpezsdült az összecsapás. Először a Siófok találta el a kaput, Petneházi révén, a vendégek házi gólkirálya az 51. percben tesztelte a csabai kapust, de Rybanksy magabiztosan védett. A jég a 61. percben tört meg, amikor Birtalan lőtt élesen be egy szögletet, a labda eljutott a hosszú oldalra, ahol Pilán Márkó érkezett és közelről értékesítette a helyzetet. A vendégek szerint akadályozták Tajti kapust a védésben, de Németh Ádám játékvezető megadta a gólt (1-0). Ezután a Siófok próbált kezdeményezni, ebből azonban nem ők dolgoztak ki helyzetet, hanem a házigazdának lett több területe. A 65. percben Viczián, három minutummal később Bagi lőhetett ígéretes helyzetből, Tajti mindkétszer a helyén volt. A meccsen számos esetben kért agresszív letámadást Boér Gábor csapatától, hogy megzavarja a vendégek labdakihozatalát. A 77. percben ez bejött, egy labdaszerzést követően Birtalan Botond kapta a labdát és a 16-os vonaláról tekert okosan a bal kapufa mellé (2-0). Ezzel szinte eldőlt a meccs, de a nagy kedvvel játszó Nagy István gólt akart szerezni. Ezt kétszer is megtehette volna, de nem volt pontos a befejezés. A két csapat őszi meccsét eldöntő középpályás ezúttal nem talált be, de adott egy nagyszerű gólpasszt! A 84. percben ő ívelt be egy szabadrúgást az oldalvonal mellől, Kelemen érkezett, a belső védő pedig pontosan fejelt a jobb alsó sarokba (3-0).

A lila-fehérek magabiztosan gyűjtötték be a három bajnoki pontot és egyet faragtak a feljutó helyen álló Kisvárdával szemben, most öt egység a lemaradás. A lila-fehérek egy hét múlva Nyíregyházára látogatnak majd.