A Kiváló Szociális Munkáért kitüntetést Szferléné Dénes Pálmának az Egyensúly AE Egyesület terápiás munkatársának, valamint a Békés Megyei Szociális Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat kollektívájának ítélte oda ebben az évben Békéscsaba önkormányzata. A kitüntetéseket szerdán délután Szarvas Péter polgármester és dr. Kerekes Attila a szociális és egészségügyi bizottság elnöke adta át a díjazottaknak, a Csabagyöngye Kulturális Központban.
Békéscsaba közgyűlése 2000-ben alapította a Kiváló Szociális Munkáért kitüntetést. Azóta minden évben megünneplik a szociális munka napját, és ebből az alkalomból a város kitüntetést adományoz azoknak, akik nap mint nap a rászoruló embertársak megsegítése érdekében dolgoznak – mondta Szarvas Péter polgármester köszöntőjében. Hozzátette: az idei kitüntetettek is példaértékű munkával segítik nehéz sorsú embertársaikat, a gyermekeket és a családokat. A támogatásra szorulók azokat fogadják bizalmukba, akik teljes valójukban hitelesek számukra, akikről érzik és tudják, hogy az ő sorsuk valóban fontos, tette hozzá a város polgármestere, majd Békéscsaba valamennyi polgára nevében megköszönte az egész éves áldozatkész munkájukat.
Az egyik kitüntetett, Szferléné Dénes Pálma, az Egyensúly AE Egyesület terápiás munkatársa hivatását 18 évesen idős-ellátásban kezdte, majd pár év kihagyás után újságíróként került újra közel a szociális témához.
Pálma a Mi-Értünk Egyesület alakulásával került be intenzíven a kliens-ellátásba. Jelenleg az Egyensúly AE Egyesület munkatársaként pszichiátria betegekhez jár ki és nyújt számukra segítséget. Ahogyan fogalmazott: a legszebb dolog a világon amit végez, hiszen a közösségi ellátás lényege, hogy személyesen találkozik a bajbajutott emberekkel.
A másik kitüntetett, a Békés Megyei Szociális, Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat kollektívája nevében a díjat Sziszák Katalin igazgató vette át. Mint elmondta: intézményükben a közösségi összetartás a mindennapi munkájukban is jellemző, és úgy érzi ennek is az elismerése ez a díj. Az intézményben 400-an dolgoznak és közel 1000 ellátottról gondoskodnak. Legfontosabbnak a gyermekszeretet és az elfogadás, hogy mindent meg tudjanak adni számukra amit más a családjában kap meg, és a sérülésükből adódóan a hátrányukat tudják csökkenteni – fogalmazott Sziszák Katalin.