Együtt a mezőgazdaságért

2017. július 10. 15:10 | Szabó Rita

Együttműködési nyilatkozatot írt alá a Szent István Egyetem és a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara Szarvason, a huszadik aratónap alkalmával.

Az együttműködés fő célja, hogy az agrár területeket érintő képzéseket és a fejlesztési feladatokat megismertessék a diákokkal a Kamara közreműködésével. Továbbá a megállapodás hozzájárul a szakmai gyakorlatok teljesítéséhez, ezzel is növelve a munkaerőt az ágazatban.

A kezdeményezés célja még, hogy biztosítsák a mezőgazdaság stabil működését és elősegítsék az ágazat fejlődését. Az együttműködési nyilatkozatot Dr. Futó Zoltán a Szent István Egyetem, Agrár-és Gazdaságtudományi Karának dékánja, valamit Dr. Kulcsár László a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés megyei elnöke írta alá.

 

A hírről készült videó anyagunk:

További programok »

Mezőgazdaság

Megkímélték a tavaszi fagyok a cseresznyét

Közepes cseresznyetermés várható idén, köszönhetően annak, hogy a tavaszi fagyok mérsékeltebb károkat okoztak e fajnál, mivel a cseresznye ültetvények jelentős része a fagykárokkal kevésbé érintett térségekben helyezkedik el. A szezon a korai fajtákkal május 20-25. között indult, a kései fajtáknak köszönhetően július elejéig kapható lesz a hazai piacokon a friss magyar cseresznye.
2026. június 16. 19:15
FEL