Egy karmester és 50 zenész fújja Luxemburgban

2025. július 6. 15:22 | Such Tamás

Szerda este indultak, csütörtök délután érkeztek, péntek délután térzenéltek és szombat este méretteték meg magukat a Körösparti Vasutas Koncert Fúvószenekar Luxemburgban. A csapatra 45 óra összutazás várt: két buszsofőrrel – hat országon keresztül közel 3000 kilométert tettek meg.

A minap megírtuk, a Körösparti Vasutas Koncert Fúvószenekar szerda este a luxemburgi 15. Diffwinds – Differdange International Festival for Windsra buszozott, ahol már második alkalommal vesznek részt. A repertoárban két versenymű (2+4 tétel, 20 perc) hangzik el, amelyre hat hónapig készültek.

 

Mohácsiné Szeverényi Ágnes a Művészbejáróban (fotó: behir.hu)

Fotó: behir.hu

 

Mohácsiné Szeverényi Ágnes, az egyesület elnöke mindezzel kapcsolatban egy nagyon szellemes statisztikát készített.
Íme:

25 év a csapat átlagéletkora: 16-an 18 év alattiak; 14 a legfiatalabb és 61 éves a legidősebb zenekari tag. A brancs tagjai 18 településről állt össze, egyebek mellett Döge Csaba karmester mindhárom gyermeke is már ott muzsikál.

Noha Luxemburgban zenélnek, a szállás azonban Franciaországban vár az européerekre.

– Hat nap együtt, végtelen mosoly, sok-sok rokoni, baráti és szerelmi szál a zenekari tagok közt plusz egy potyautas, aki anyukája pocakjában hallgathatja a rezeseket – fogalmazott Mohácsiné Szeverényi Ágnes, aki magamaga is fuvolista (alsó képünkön: Döge Csaba bal kezénél).

 

Fotó: Balog Zsolt/behir.hu

További programok »

Kultúra

Szent István kardja is viking volt – Bán Mór és Reggő Dániel látogatott Csabára

Iker könyvbemutató, illetve író-olvasó találkozó zajlott péntek este a Mathias Corvinus Collegium (MCC) békéscsabai képviseletén. Királyok a házban – Vazul fiaitól a Hunyadi-fiakig címmel Bán Mórral, a nagy sikerű Hunyadi-sorozat szerzőjével és Reggő Dániellel, a Libri Talent írói mentorprogram felfedezettjével beszélgetett Gorácz Anikó, a Hitel Kiadó vezetője.
20:00
FEL