Egy hónapra elegendő védőfelszerelés érkezett a Békés Megyei Központi Kórházba

2020. április 28. 17:16 | Horváth Szabolcs

Arcmaszkok, overálok, vizsgáló kesztyűk – legalább egy hónapra elegendő védőfelszerelés érkezett kedden délelőtt a Békés Megyei Központi Kórházba.

A jelentős mennyiségű szállítmány az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) felajánlásából érkezett Gyulára. Az eszközök a kórházi ellátást biztosító orvosokhoz, nővérekhez kerülnek, közülük is leginkább azokhoz, akik a koronavírus-betegeket és a fertőzésgyanús eseteket látják el.

A Békés Megyei Központi Kórház logisztikai részlegére kilenc raklapnyi védőfelszerelés érkezett. Az eszközöket a kórházparancsnok, az orvosok és a raktárosok vették lajstromba. 

Az utánpótlás folyamatos az ÁEEK központi raktárából, a megyei intézmény jól ellátott felszerelésekkel.

– Ezek a felszerelések alapvetően a COVID, illetve a fertőzésgyanús betegek ellátásához vannak előírva, de az egészségügyben valamennyi dolgozó kap szájmaszkot. A védőeszközök speciálisak, amelyeket a COVID betegek ellátásánál szükséges használni. Sebészeti szájmaszkot már nem csak a dolgozóknak, hanem az intézménybe érkező gyanús, lázas betegséggel, köhögéssel érkezőknek is tudunk adni. Így az általuk okozott cseppfertőzés arányát tudjuk lecsökkenteni – közölte dr. Becsei László, a Békés Megyei Központi Kórház főigazgató-főorvosa.

Ha valaki a betegségre jellemző tünetegyüttessel kerül kórházba, úgynevezett láz-zónába irányítják, ahol a legnagyobb óvatossággal látják el – tette hozzá a főigazgató-főorvos. Amennyiben egy betegnél koronavírus-gyanú merül fel, őt a csabai kórházból a gyulai Pándy Kálmán tagkórházba szállítják át és a továbbiakban ott kezelik.

 

Galéria

További programok »

Gyula

Ahol az ételképeket is megkóstolhatták – fotótárlat a gyulai Erkel művházban

Utcák, terek és épületek – az ételek hídján Magyarország és Olaszország között címmel nyílt hétfőn kiállítás a gyulai Erkel Ferenc Művelődési Központban. Szabó Roland fotós és Hőgyes Elek szakács, valamint a dél-olaszországi Nova Siri településen élő Pasquale Chiurazzi fotós és Antonio Chiurazzi szakács közös tárlatán az első 30 vendég megkóstolhatta a talján csizma ízeit.
2026. június 23. 13:11
FEL