A DAREH társulásban még novemberben döntöttek arról, hogy Dávid Zoltán elnököt visszahívják a tisztségéből. Molnár Sándor vésztői polgármester lett az elnök, Farkas János, Magyarcsanád polgármestere pedig az alelnök. A hulladékgazdálkodási zrt. felügyelőbizottságának elnökévé Szarvas Pétert választották, tehát a társuláson belül teljes vezetőségváltás történt, még mielőtt elindult volna. Közben az üzleti és gazdálkodási tervezetben érdemi változás nem történt – fogalmazott Kaposi László a DK közgyűlés utáni tájékoztatóján.
A képviselő kiemelte, hogy Békéscsaba pozíciója nem javult a DAREH-ben, a város felelősségvállalása óriási, miközben a működésbe való beleszólása minimális, azaz pontosan annyi, mint például egy ezerfős településnek. Aggasztónak nevezte a Szent István Egyetem csabai campusának sorsát.
– A hallgatói létszám meredeken csökkent, így a campus fenntarthatósága kérdésessé vált. 2016-ban különböző látszatpróbálkozások zajlottak annak irányában, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) vegye át a campus fenntartását, de ezt az NKE nem tartotta reálisnak. Jelenleg a csabai kar a Gödöllői Szent István Egyetemhez tartozik, de úgy tűnik, hogy ők nem tudják vagy nem is akarják ezt a feladatot megtartani – jegyezte meg Kaposi László.
A képviselő hozzátette, hogy a közgyűlésben nagy vitát váltott ki: Békéscsaba önkormányzata kívülállóként milyen összegű támogatást nyújtson.
– Kérjünk részletes tervet az egyetem fenntartójától arra vonatkozóan, hogyan szeretnék megmenteni a csabai kart, ez mennyibe kerülne, és milyen összegű támogatást kérnek a várostól. Ugyanis – ahogy ez a közgyűlésen is elhangzott – vak embert az akarata ellenére átvezetni a zebrán nem célravezető – szögezte le Kaposi László.