Diákolimpiai bajnok az Andrássy gimnázium lány röplabda csapata

2019. február 11. 07:23 | Kugyelka-Zámbori Eszter

Az ország legjobb középiskolás röplabdacsapatai Békéscsabán mérték össze tudásukat a hétvégén. A békési megyeszékhely három héttel ezelőtt kapta meg a rendezési jogot, miután a kaposváriak jelezték, hogy nem vállalják a házigazda szerepét. A fiúknál és a lányoknál is nyolc-nyolc együttes harcot egymással az értékes helyezésekért. A verseny két helyszínen, a Gál Ferenc Főiskola sportcsarnokában és a Vásárhelyi Pál Szakgimnázium tornatermében zajlott.

A küzdelmek pénteken a csoportmérkőzésekkel kezdődtek, a finálékat pedig vasárnap játszották. Békés megyét az Andrássy Gyula gimnázium lány együttese képviselte. A békéscsabai csapat egy játszmát sem veszített el a csoportkörökben, így 9-0-s szettaránnyal került az elődöntőbe, az A csoport első helyezettjeként.

A B csoportot 9-2-es szettaránnyal a Nyíregyháza nyerte meg. A két csoportgyőztes automatikusan jutott az elődöntőkbe, de - idén már az új szabályok értelmében - keresztbe játszottak az A és B csoport második és harmadik helyezettjei az elődöntőbe jutásért. Az eredményeket ide kattintva olvashatják el.

Az elődöntőket vasárnap reggel rendezték meg. A Békéscsaba a Gödöllő ellen, míg a Nyíregyháza a Jászberénnyel szemben lépett pályára. A csabai lányok 3-1-re, míg a nyíregyháziak 3-2-re diadalmaskodtak. Vasárnap délután az V.-VI. korcsoportos Röplabda Diákolimpia Országos Döntőjében a Nyíregyházi Vásárhelyi Pál Gimnázium és a Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium lánycsapatai csaptak össze.

Az idei döntő a tavalyi diákolimpia zárómeccsének a visszavágója volt, ugyanis egy évvel ezelőtt éppen a Nyíregyháza győzte le a békéscsabaiakat a fináléban. Az Andrássy gimnázium csapata magabiztosan kezdte a döntő mérkőzést hazai közönség előtt a Gál Ferenc Főiskola sportcsarnokában, az első szettet 25-16-ra nyerte. A Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium gárdája a második szettben egyszer sem engedte át a vezetést, 20-11-nél kilenc pontos különbség is volt a csapatok között. A második játékrészt a szabolcsi lányok végül 25-18-ra hozták, így alakult ki az 1-1-es állás. A harmadik szettben visszatért a csabaiak önbizalma, és 25-18-cal, ismét átvették a vezetést (2-1).

A negyedik játékrészben 5-5-ös döntetlenig teljesen kiegyenlített volt a játék. Majd az Andrássy csapatának sikerült négy ponttal ellépnie ellenfelétől, és bár a Vasváris lányok nagyon keményen küzdöttek, a házigazda mégis megőrizte előnyét a szett végéig, amelyet 25-19-re megnyert. Ezzel kialakult a V.-VI. korcsoportos leány Röplabda Diákolimpia Országos Döntőjének végeredménye: Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium - Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 3-1.

A szervezők a leány döntő után rendezték meg az ünnepélyes eredményhirdetést, ahol mind a leány, mind a fiú csapatokat díjazták.