A hazai lányok az első szettben lassan lendült játékba, így a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola került előnybe. A második szettben frissebbek voltak a viharsarki lányok, ez a lendület megmaradt a játszma végéig, így a Petőfi csapata húzta be a második játszmát. A folytatásban a szabolcsiak voltak jobbak és 3-1-re diadalmaskodtak, megszerezve az aranyérmet.
A hazai csapat edzője elmondta, hogy a gárda még sosem játszott előtte együtt, a lányok három csapatból érkeztek és csak párat edzettek összevontan.
– Nem volt egyszerű őket egy csapattá összekovácsolni, de szépen összeértünk. Úgy lettünk ezüstérmesek, hogy egyetlen csapat tudott minket megverni, az a Nyíregyháza volt. Ez az ezüst fényes, nem pedig matt – emelte ki Németh Ferenc.
A Petőfi Utcai Általános Iskolából az ezüstérmen túl, két játékos különdíjat is kapott. A hazai csapat legjobb játékosa Matvon Anna, a diákolimpia legtechnikásabb játékosa pedig Orvos Gréta lett.
– A mai összecsapáson voltak hullámvölgyek, de mindig kikerekedett a végére. Ki tudtunk volna többet is hozni a mai napból, de izgultunk, hiszen szinte mindenkinek ez volt az első diákolimpiája – emelte ki Orvos Gréta.
A harmadik és negyedik szettben a nyíregyházi csapat bizonyult jobbnak, erősebb, dinamikusabb játékkal. A Móricz Zsigmond Általános Iskola edzője már a negyvenedik diákolimpiai aranyérmét szerezte meg.
– Nagyon örömteli pillanatok ezek számomra, hiszen hibátlan, fegyelmezett játékkal jutottunk idáig. Az egész diákolimpia döntő sorozat alatt egyetlenegy szettet vesztettünk. Nagyon jó szettarányokkal diadalmaskodtunk a végső cél elérése, az aranyérem érdekében – emelte ki Moravszki Gyuláné.
A dobogós helyezéseket elért csapatok érem és serleg díjban, a többi csapat oklevélben részesült. A díjakat Kormos Mihály, a versenybizottság elnöke és Szabóné Csendes Ildikó szervező adták át.
A lányoknál a nyolc csapat helyezése a következőképpen alakult:
8. helyezett: Kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
7. helyezett: Szombathelyi Gothard Jenő Általános Iskola
6. helyezett: Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általá- nos Iskola és Gimnázium
5. helyezett: Nyíregyházi Bem József Általános Iskola
4. helyezett: Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola
3. helyezett: Gógánfai Fekete István Általános Iskola
2. helyezett: Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola
1. helyezett: Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola
Fiúknál a nyolc csapat helyezése a következőképpen alakult:
8. helyezett: Szombathelyi Gothard Jenő Általános Iskola
7. helyezett: Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és AMI
6. helyezett: Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Tagintézménye
5. helyezett: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János tér 1. szám alatti telephelye
4. helyezett: Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola
3. helyezett: Szolnoki Fiumei úti Általános Iskola
2. helyezett: Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Toponári Tagiskola
1. helyezett: Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola