Előnyből kell megoldania a továbbjutást Kertész Petráéknak

2025. november 29. 19:15 | Kovács Dávid

Az MBH-Békéscsaba vasárnap a TFSE-t látja vendégül a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének második mérkőzésén. Nagy Péter együttese jó helyzetből várja a visszavágót, az idegenbeli 3–1-es siker után már két játszma megnyerése is továbbjutást eredményezhet.

A párharc első mérkőzésén ugyan a fővárosiak nem kis meglepetésre fölényesen nyerték az első szettet, a csabaiak tudtak reagálni és fordítottak, négy játszmában nyertek és nagy lépést tettek a továbbjutás felé. A viharsarkiak a kupacsata óta a bajnoki alapszakaszban két mérkőzést játszottak, előbb nagy csatában hazai pályán legyőzték a Kaposvárt, azt követően azonban három szettben kikaptak Nyíregyházán. A nemzetközi bemutatkozás hétközben viszont jól sikerült: a CEV Kupa 1. fordulójában 3-0-ra győztek a horvát kupagyőztes Ribola Kastela otthonában, így azt a visszavágót is jó helyzetből indíthatják.

– Azt nem tudom, hogy a TFSE milyen taktikát alkalmaz majd előttünk, az eddigi mérkőzéseikből, illetve a két egymás elleni találkozóból készültünk. Az biztos, hogy gyors játékot próbálnak majd játszani, nemcsak nyitásfogadásból, hanem visszatámadásból is, sok ejtéssel, blokkra rátett labdával. Az mindkét találkozón látható volt, hogy kiválóan védekeztek és voltak olyan szettek, amelyekben meg is leptek bennünket. Ezt követően olyan megoldásokat kezdtünk keresni, amelyek nem az erősségeink. Most is arra számítok, hogy nagy lendülettel és agilitással állnak a mérkőzésnek, nekünk pedig türelmesnek kell lennünk és azokat a játékelemeket kell jól használni, amelyekben jók vagyunk – hangsúlyozta Nagy Péter vezetőedző a klub közösségi oldalán.

A csabai csapatban hazai pályán is bemutatkozhat a közelmúltban igazolt Devyn Robinson.

– Nagyon izgatott vagyok, mert a sportcsarnok szuperül néz ki és azt hallottam, hogy a szurkolók nagyon szenvedélyesek, úgyhogy ezt már nagyon várom. A nézők rengeteg energiára számíthatnak, talán még egy kutya is lesz az épületben, nem tudom pontosan hol, de lehet, hogy a mellkasomból tör majd elő egy-két kutyaugatás – fogalmazott mosolygósan és kissé sejtelmesen a 23 éves feladóátló.

A TFSE az oda- és a visszavágó között három bajnokin lépett pályára a TippmixPro Női Extraligában, mindhárom találkozón aratott részsikert, de pontot nem szerzett a MÁV Előre, a Fatum-Nyíregyháza és az UTE otthonában sem, így jelenleg a 8. helyen áll az alapszakaszban. A keretben nyáron akadt változás, hiszen hárman távoztak és hatan érkeztek, Jókay Zoltán azonban maradt a kispadon, a rutinos vezetőedző pedig ebben a szezonban is azért dolgozhat, hogy fiatal csapata tovább fejlődjön. A fővárosiaknál két csabai nevelésű játékos szerepel, hiszen Nagy Viktória és Tatár Gréta is a kék-fehéreket erősíti.

A mérkőzés vasárnap 18 órakor kezdődik, a két játékvezető Szabó Péter és Barabás Barnabás lesz. Az összecsapást kedden 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!

 

NŐI RÖPLABDA MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ (ÁGRAJZ SZERINT)

BVSC-ZUGLÓ (NB I)–UTE 0–3
TFSE–MBH-BÉKÉSCSABA   AZ ELSŐ MÉRKŐZÉSEN: 1–3
HALADÁS VSE (NB I)–VASAS SC   DECEMBER 2. 19.00
KECSKEMÉTI RC (NB I)–KHG KNRC 0–3
TRSE (NB I)–MÁV ELŐRE FOXCONN 0–3
UTE U21 (NB I)–FATUM-NYÍREGYHÁZA   JANUÁR 6. 19.00
BDSE-EMERICUS (NB I)–SZBRA 0–3
VEHIR-VESC (NB I)–VASAS ÓBUDA 0–3

Félkövérrel a már negyeddöntős csapatok. Az azonos osztályban szereplő együttesek oda-visszavágós párharcokban döntik el a továbbjutást.

További programok »

FEL