Több tucatnyi diák gyűlt össze szerdán a Kossuth téren, hogy egy-egy táblával, verssel, vagy énekkel kiálljon a pedagógusok mellett. A tüntetés főszervezője arról beszélt, hogy a megmozdulás a helyi oktatási intézményektől és pártpolitikától teljesen független, az eseményt saját maga, néhány nap alatt szervezte meg. Mint mondta, örül, hogy a város diáksága egy emberként fogott össze a tanárok érdekében. Szerinte tűrhetetlen és aggasztó a pedagógusok társadalmi megbecsültsége, de még nagyobb problémának tartja a leterheltségüket, valamint a fizetésüket.
– Egy hete szerdán kezdődött a pedagógusok sztrájkja, és láttuk, hogy a diákok Pesten tüntetést szerveztek mellettük és úgy gondoltuk, hogy vidéken is kell egy ilyen. Mivel más nem szervezte meg, ezt magamra vállaltam, és így most kiállunk a tanáraink mellett, szolidaritást vállalva velük – mondta Berta Álmos, aki egyébként az Andrássy Gyula Gimnázium végzős tanulója.
A tüntetésen részt vett és beszédet mondott a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke. Totyik Tamás kiemelte: fontos, hogy jelenlétükkel is támogassák a fiatalokat, mert szerinte a jövő oktatása múlik ezen.
– Hat évvel ezelőtt tízezer pályakezdő volt a pedagóguspályán, tavaly már csak kétezer. A tízezerből 2500 maradt a pályán, most a kétezerből úgy tűnik jó esetben hétszáz, ha ott fog maradni és közben hétezren mennek nyugdíjba, tehát számunkra létfontosságú, hogy a fiatalokat meg tudjuk nyerni magunknak – részletezte.
Az alelnök hozzátette, hogy tudnak olyan Békés megyei pedagógusról, aki Romániába jár át tanítani azért, mert nettó 150 euróval magasabb bért kap, viszont 30 százalékkal kevesebbet kell érte dolgoznia, mint itthon.