Cselgáncs: Ötödik helyen zárt Özbas Szofi Tbilisziben

2021. március 28. 13:22 | Hidvégi Dávid

A Békés Megyei Kano Judo SE U23-as Európa-bajnok cselgáncsozójua Özbas Szofi vereséget szenvedett a bronzmérkőzésen, így az ötödik helyen végzett a 63 kg-osak tbiliszi Grand Slam-versenyén.

Az olimpiai kvótáért küzdő Özbas Szofi remekül szerepelt a grúz fővárosban rendezett GS-viadal 63 kg-osak súlycsoportjában – írja az utanpotlassport.hu. A világranglista utolsó tokiói indulást érő 28. helyén álló magyar versenyző magabiztosan ipponnal felül múlta kadétvilágbajnok török riválisát a nyitó küzdelemben.

19 éves versenyző a következő körben a spanyol Christina Cabana Perezen is túljutott, azonban a legjobb nyolc között kikapott a Pán-Amerikai Játékok-bajnok kanadai Catherine Beauchemin-Pinard ellen, így a vigaszágon folytathatta a bronzéremért.

A junior-világbajnok magyar a vigaszági első összecsapását iponnal hozta a brazil Ketleyn Quadros-sal szemben. A Békés Megyei Kano Judo SE cselgáncsozója a bronzéremért a holland Geke Van Den Berg-gel küzdhetett meg, de végül alulmaradt így az ötödik helyen fejezte be a megmérettetést.