Már 1895-ben találkozhatunk a nevével, de kétszer utazott a feleségével is. Fuchs Gyula hithű neológ izraelita terménykereskedő volt, aki számos jótékonykodása mellett a gyulai királyi törvényszéken is működött megválasztott esküdtként. Az 1903-ban Csabán alakult kereskedők egyesületében választmányi tag is volt. Fuchs Gyula életének 80. évben hunyt el 1924-ben, fia, Lajos – aki szintén volt fürdővendég – a Békéscsabai Szövőgyár Rt. igazgatója volt ugyanekkor.
Érdekes név számunkra e listáról Szulimán Ödön neve, aki annak a Szulimán Ákosnak volt bátyja, akit 1861-ben Munkácsy Mihály lerajzolt Gyulai úti házukban. Ödön 1839-ben született, Aradon volt gimnazista, egy időben, amikor Munkácsy ugyanitt asztalos legény volt, többször is találkoztak. Szulimán 1879-ben a gyulai királyi törvényszéken lett segéd-telekkönyvvezető, majd 1881-ben a csabai járásbíróságon telekkönyvvezető. 1907-ben ment nyugdíjba, ebből az alkalomból az uralkodó az aranyérdem keresztet adományozta neki. Szerény, becsületes tisztviselő volt, aki 1896-ban tett látogatást a karlsbadi fürdőhelyen.
Megfordult Karlsbadban – Karl Kidovszky néven, rosszul írva – Vidovszky Károly is 1897-ben, akit szintén ismert Munkácsy. Annak a Vidovszky Jánosnak volt legidősebb fia, akinek szomszédságában lakott Miska és a nagybátyja 1853-ban. Vidovszky Károly a feleségével, született Mertz Terézzel fordult meg a fürdőben (felesége egy évre rá meghalt), valamint az egyik lányukkal. A Vidovszky család sírja ma is megvan a ligeti katolikus temetőben.
Megtalálható e listán dr. Stiaszny József özvegyének a neve is, aki fiával, Józseffel 1896-ban érkezett Karlsbadba. Stiaszny doktor sokszor szerepelt a korabeli csabai lapokban, 1885-ben újonnan felépített Vasút utcai házának földszintjén bútorraktár nyílt, amelynek hirdetése sokáig volt olvasható.
Egyetlen leányát, Matildot Schwarz Salamon terménykereskedő fia, Schwarz Géza vette feleségül (más lapban Somának írták). A „Békés” című lap szerint a házasság nem volt boldog, az asszony öngyilkosságot követett el, és nem sokra rá a férj is. A házasságból hátramaradt fiú nevelését gróf Apponyi Albert vállalta magára. Ifjabb József Budapesten lett joghallgató, és egy pályázatával tudományos pályadíjat is nyert 1904-ben.
Szalay Ágnes