Csabai győzelem a Ferencváros U19 otthonában – 35-30-ra nyert az Előre NKSE

2021. november 20. 20:00 | behir.hu

A Békéscsabai Előre NKSE veretlenül vezeti az NB I/B Keleti csoportjának tabelláját.

Az 5. percben 3–2-re még a hazaiak vezettek, majd 4–4-re egyenlítettek a békéscsabaiak Az Előre NKSE a 8. percben vette át a vezetést Mayer góljával (5–6), a 19. percben azonban már 11–10-es fővárosi előnyt mutatott az eredményjelző. A 24. percben Kukely Anna két gólt is szerzett, így a viharsarkiak 13–11-re fordítottak. A szünetben 17-12 volt az állás az Előre javára.

Fordulás után két gyors csabai gól is érkezett: a 33. percben 12–19 volt az állás. A lila-fehér csabai gárda megtartotta öt-hat gólos előnyét, a 38. percben 23–18-ra vezettek. A 43. percben már kilenc gól volt az előnyük (18–27), az 54. percben azonban ez hat gólra csökkent (26–32). Az FTC edzője, Simics Judit ekkor időt kért. A hajrában a fővárosiak öt gólra csökkentették a gólkülönbséget.

A mérkőzés végül 35-30-as csabai győzelemmel zárult. Az Előre NKSE veretlenül vezeti az NB I B. Keleti csoportjának tabelláját.

Ferencvárosi TC U19–EUBility Group Békéscsabai Előre NKSE 30–35 (12–17)

Női NB I/B-s bajnoki mérkőzés, Budapest, 80 néző. V.: Dáné Rita, Marton Zsófia. Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki 1, Török 3, KUKELY A. 7 (2), GIRICZ 8, Gyimesi 2, Kukely K. 1. Cs.: Szabó D. (kapus), MAYER 5, Bucsi 2, Karacs 2, Iván 2, Szögi 1, Vámosi, Bencsik 1. Vezetőedző: Papp Bálint. Az FTC U19 legjobb dobói: Bánfai 7 (1), Simon 6 (2), Kármán 6.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

Forrás: Előre NKSE