Csaba, Gyula két jó barát, együtt éltetik a turisztikát!

2024. december 6. 12:05 | Bere Mátyás

Csütörtökön délután tartott workshopot a Gyula-Békéscsaba Térségi TDM Szövetség. A szakmai program kiemelten a jógyakorlatok megismerésével és azok átvételének módjaival foglalkozott, melyet egy korábbi Erasmus+ tanulmányút mélyen megalapozott.

Komoróczki Aliz, a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője kifejtette, hogy a Gyula-Békéscsaba Térségi TDM Szövetség életében egy nagy mérföldkőhöz érkeztek.

– Sikeres pályázatot nyújtottunk be az Erasmus+ program keretében, amelynek révén egy észak-olaszországi tanulmányutat tudtunk megvalósítani. Az úton 15 békéscsabai és 15 gyulai turisztikai szakember, vállalkozó, szolgáltató, helyi termelő, illetve szervezetek képviselői vehettek részt – fogalmazott az ügyvezető, majd kiemelte, hogy az út során számos jógyakorlatot ismertek meg és rengeteg tapasztalattal gazdagodtak.

 

Fotó: Bere Mátyás / Behir.hu

 

– Ezeket be tudjuk építeni az itthoni munkákba, és a térség szolgálatába tudjuk állítani. Ehhez, illetve a pályázathoz kapcsolódik a workshop is, amelyen a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft. tulajdonosi köre, a Gyulai Idegenforgalmi Egyesület tagjai, valamint a szövetség másik alapítótagjának, a Békéscsabai Turisztikai Egyesületnek a tagjai vesznek részt. A program célja, hogy a tanulmányúton szerzett tapasztalatok beépítésével, illetve további hazai jó példák megismerésével alakítsuk ki közösen együtt a térségi együttműködés fő célkitűzéseit. Mindenképpen a térségi turisztikai vállalkozók és szervezetek együttműködésében gondolkodunk – folytatta Komoróczki Aliz.

Opauszki Zoltán, Békéscsaba környezetvédelemért és turisztikáért felelős tanácsnoka azt emelte ki, hogy Gyula és Békéscsaba turisztikai ügyekben történő együttműködése nem újkeletű, hiszen 2020 februárjában döntött a két önkormányzat közgyűlése arról, hogy elkötelezi megát egy közös térségi turisztikai desztináció management szervezet, egy szövetség létrehozása iránt.

– Akkor indult ez az intenzív együttműködés. Most egy sikeres Erasmus+ pályázatnak köszönhetően volt egy olyan tanulmányút, ahol meg lehetett ismerni az észak-olaszországi turisztikai gyakorlatokat. Az olaszoktól mindig van mit tanulni ebben a tekintetben, a mi célunk pedig az, hogy a térségi turizmust magasabb szinten műveljük – tette hozzá Opauszki Zoltán.

 

Fotó: Bere Mátyás / Behir.hu

 

Az eseményen Görgényi Ernő, Gyula polgármestere és Bálint József, Békéscsaba alpolgármestere mondott köszöntőt. Mindkét politikus kiemelten fontosnak nevezte az együttműködést, a jó kapcsolatot és a TDM munkáját.

Az esemény első programja a Jógyakorlat Magyarországon, az Alpokalja-Fertő-táj térségben című előadás volt, melyen szó esett többek között a Vidék minősége Alpokalja-Fertő-táj Védjegyről, az Alpokalja-Fertő-táj Kosárközösségről. A gyakorlati és tanulságos információkat Keller Csilla, az Alpokalja-Fertő-táj Vidékfejlesztési Egyesület munkaszervezet-vezetője ismertette.

Ezt követően műhelymunka vette kezdetét, melyet Holczerné Szentirmai Ágnes turisztikai tanácsadó tartott Merre, hogyan tovább Gyula-Békéscsaba Térségi TDM Szövetség? címmel. A munka fő célja az Erasmus+ olaszországi tanulmányúton szerzett tapasztalatok, és a Magyarországon már működő jógyakorlatok figyelembevételével meghatározni a térségi közös célokat, feladatokat, a térség turizmusában érdekelt vállalkozások és szervezetek együttműködésére alapozva.

 

Fotó: Bere Mátyás / Behir.hu

További programok »

FEL