Az országos érdeklődésre számot tartó, 1935 májusában rendezett Budapesti Nemzetközi Vásár központi csarnokában kiállítóként ott voltak a gyulaiak, standjukon hentesáruk, felvágottak, kolbászok sorakoztak, és arrébb a csabaiak is kiállítottak. A Békésmegyei Közlöny tudósított róluk. A gyulaiak standját ellepte a kíváncsiskodók és vásárlók tömege, ehhez képest a csabaiak távoli standján néhány látogató vásárolt csak, pedig kerítésszerűen kirakva álltak a csabai kolbászok. Ott nem tolongott a nép.
Az újság feltette a kérdést: a régebben híressé lett csabai vastag kolbász miért nem olyan kelendő, mint a gyulaiak vékony kolbásza? Legalábbis ez volt a helyzet kereskedelmi téren a csabai kolbásszal ezen a vásáron. Pedig a csabaiak készültek a vastagkolbászuk védelmére, az egyre szaporodó kolbászhamisító hentesek ellen. Megalakult a kolbászmárkázó bizottság, melynek tagjai Lepény Tamás, Rasofszki Miksa, Laczó Mihály hentesek voltak, valamint póttagként szerepelt Csicsely György, Luptovics Jenő és Aradi György. A bizottság célja az volt, hogy a csabai kolbász márkázásának módját és kivitelét ellenőrizzék.
„Az eladási forgalom szervezéssel, szakértő reklámmal országos, sőt világpiacot teremtene a kitűnő, márkázott csabai kolbásznak” – fejezte be cikkét az egykori újság.
Gécs Béla