A Rudolf Főgimnázium (ma Evangélikus gimnázium) 1920/21-es és 1921/22-es iskolai értesítőjéből többek között megtudhatjuk azt is, hogy milyen fontos események foglalkoztatták őseinket 1921-ben. A Rell Lajos igazgató által szerkesztett füzetből kiderült, hogy a román megszállás következményeit még mindig nyögte az iskola, hiszen a „bútorzat és felszerelés ügyében még nem érték el a háború előtti állapotot”, illetve „a tönkrement padokat nem bírtuk pótolni s így a 11. osztályt a természetrajzi, majd a rajzteremben voltunk kénytelenek elhelyezni”. A tornateremben keletkezett károk miatt „csak szabadgyakorlatokra s rúdmászásra szorítkozott a testgyakorlás”.
A gimnáziumban 1921-ben megemlékeztek a március 15-ei forradalomról, az ünnepségen az igazgató mondott beszédet, majd „hazafias dalokat énekelve, lampionos menetben vonult ifjúságunk a kaszárnya, a városháza s a társadalmi épületek helyisége elé s mindenütt lelkesített, és lelkes fogadtatásban részesült”.
Fontos esemény volt az evangélikus intézmény életében a wormsi birodalmi gyűlés (itt védte meg Luther tanait, ellenszegülve a császárnak – a szerk.) „400 százados évfordulója” alkalmából tartott ünnepség, melyet az Evangélikus Nő- és Lányegyesülettel együtt rendeztek meg.
Sajnos szomorú események is történtek 100 évvel ezelőtt, melyekről az iskola is megemlékezett: április 4-én IV. Károlyt, „Magyarország volt koronás királyát temették messze idegenben”; november 14-én pedig „kidőlt az élők sorából” Koren Pál „ev. lelkész, érd. esperes, a protestáns egyházi irodalom jeles munkása, kormányzó bizottságunk tagja”.
A Rudolf Főgimnázium nagy gondot fordított a diákok hazafias érzésének fejlesztésére „s ápoltuk lelkükben az ezeréves hazánk területéhez való ragaszkodásnak, az irredentizmusnak gondolatát”.
Elindult a cserkészmozgalom szervezése is, ezt a tantestület „Vidovszky Kálmán kartársra bízta”. A „Csaba” nevet felvevő cserészcsapat 1921 szeptemberében alakult meg 64 tanulóval és kezdetben „ők végezték tanári ellenőrzés mellett az óraközi felügyeletet” is, de csapatkirándulásokat, őrsi órákat, illetve 36 csapat-összejövetelt is tartottak az év során.