Az Országos Vadász Kamara Békés Vármegyei Területi Szervezetének elnöke, Hrabovszki János elmondta, évtizedes munka áll a fácánnevelés mögött, ami a vadgazdálkodás szerves része. Az állatfaj természetes védelme mellett a fácántelepítés turisztikai jelentősége is elvitathatatlan, hiszen akár belföldi, akár külföldi vadásztársaságok előszeretettel jönnek vidékünkre és időznek el a sportevékenység közben.
– 15 éve nem látunk ilyen jó szaporulatot a fácánjainknál, a vegyesivarú telepítés után, most az időjárás is rásegített, hogy kedvezőbb legyen a helyzet. Ugyan számarányában kevesebb előnevelt fácánt helyeztünk ki idén Békés vármegyében, ami a takarmány árának és az állat vételárának jelentős megnövekedésével magyarázható, mégis nagy rá az igény és nem csorbult a vevőkedv sem – mondta el Hrabovszki János.
A vadgazdálkodás kapcsán elengedhetetlenül fontos a vadföldművelés, mely során olyan környezetet igyekeznek teremteni a tenyésztők, amiben a fácánok jól érzik magukat, ebben a munkában pedig együtt kell működniük a növénytermesztőkkel is.