A hagyományosan évente az összetartás szellemiségében megrendezett „Közös Kincseinkért” találkozón a békési térség közösségi művelődésben aktívan szerepet vállaló szakemberek idén olyan programon vehettek részt, mely többfókuszos kitekintéssel, többek között aktuális ágazati információkat közvetített, inspiratív kezdeményezéseket, jó gyakorlatokat, valamint szervezeti újdonságokat mutatott be, és egyben lehetőséget biztosított az együttműködések, személyes kapcsolatok építésére, ápolására is.
– Itt a közművelődésben dolgozó vármegei kollégák találkoznak össze és kapcsolatot teremtenek egymással, ami véleményem szerint a legfontosabb eleme a programnak – fogalmazott Csibor Márton, a Nemzeti Művelődési Intézet Békés Vármegyei Igazgatóságának vezetője.
A nap programját adó szakmai előadásokon a helyi turizmust és vidékfejlesztést segítő Alföld Slow Egyesület tevékenységét is megismerhették a jelenlévők. Szebellédi Zoltán, elnök a kis közösségek fontosságát emelte ki.
– Egyesületünk alappillérei a lokalitás, az élményközpontúság, a fenntarthatóság, a társadalmi jólét biztosítása és a népességmegtartás elősegtése, vármegyei szinten – hangzott el Szebellédi Zoltán előadásában.
Molnár Sándor, Békés Vármegyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke a helyi értékek fontosságát emelte ki előadásában.
– Önkormányzatunk hosszú évek óta szoros szakmai kapcsolatot ápol a Nemzeti Művelődési Intézet munkatársaival, amelyet a jövőben is folytatni szeretnénk. Ahogyan az elmúlt esztendőkben, úgy jövőre is számítunk közreműködésükre a Vármegyenap szervezési feladataiban és lebonyolításában. Továbbá az egyéb projektjeink megvalósítása során, amennyiben olyan jellegű feladat lesz, amely a közművelődéshez, a települési és vármegyei értékekhez köthető, szintén a segítségüket fogjuk kérni – mondta el a vármegyei közgyűlés elnöke.