Az online csalások megelőzése érdekében tartottak vállalkozói fórumot

2024. november 7. 09:23 | Kovács Andrea

Az online csalások megelőzése és a kiberbiztonság növelése érdekében tartottak előadásokkal egybekötött ingyenes fórumot vállalkozások számára a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében. A szabadkígyósi Wenckheim-kastélyban a rendőrség bűnügyi szakemberei tájékoztatták a kis- és középvállalkozásokat arról milyen veszélyeket rejt a virtuális tér és hogyan védhetik meg cégüket a csalóktól.

A  Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a kibertérben történő csalások megelőzésének érdekében a Nemzeti Nyomozó Iroda Bűnügyi Szolgálat Kiberbűnözés Elleni Főosztállyal és a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitánysággal valamint a Széchenyi Programirodával együttműködésben tartott tájékoztató napot Szabadkígyóson.

– Az iparkamara követi azokat a nap eseményeket, amelyek foglakoztatják a kis-és középvállalkozásokat. Sajnos nagyon aktuális problémát jelentenek a mai rendezvény témái, a telefonos csalás és a még ennél is veszélyesebb kiberbűnözés. A rendezvényünkre több mint ötvenen regisztráltak, akik az előadással egybekötött fórumon megismerhetik azokat a veszélyeket, amelyekkel esetleg már ők is tisztában vannak, viszont azok súlyával még nem – hangsúlyozta a kamara külgazdasági és vállalkozásfejlesztési osztályvezetője. 

Fotó: Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara

 

– A résztvevők többet tudhatnak meg azokról az újfajta bűnözési módszerekről, amelyek egy kis-és középvállalkozásra leselkedhetnek. Azért fontos ezekről kiemelten beszélni, mert a vállalkozás létét veszélyezteti az, ha az informatikai hálózatuk és eszközeik nincsenek megfelelőképpen védve, illetve ha a munkatársaik nincsenek felkészítve arra, hogy esetlegesen milyen jellegű támadásokkal kell szembenézniük – tette hozzá Szikszai Csaba.

 

A kereskedelem a pandémia óta átterelődött a virtuális térbe, és a magánmeberek mellett azok a kiskereskedők és vállalkozások is érintettek, akik online üzleteket üzemeltetnek.

– A kiberbűnözők a pár ezer forintos károkozástól akár többtízmillió forintig terjedően különféle módszerekkel, megtévesztő telefonhívásokkal, hamis emailekkel, adathalász üzenetekkel próbálják megszerzni a különböző banki pénzeszközöket – mondta el a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi igazgatóságának osztályvezetője.

 

– Nagyon fontos, hogy tudatosan használják az internetet, alaposan olvassák el az üzeneteket, és ha valaki gyanús telefonhívást kap, akkor tegyen fel ellenőrző kérdéseket, mert az elkövetők gyakran a bankok nevében is felhívják a sértetteket – hívta fel a figyelmet Hrabovszki Zoltán rendőr alezredes.

A rendezvény a Békés Vármegyei Kereskedemi és Iparkamara, Szövetségben a vállalkozókkal című VF/44/5/2023_BMKIK projekt részeként valósult meg.

Galéria

További programok »

FEL