Ugyanazon a helyen értékelték a választás eredményeit az ellenzéki szövetség képviselői, ahol augusztus 16-án jelentették be közös polgármesterjelöltjüket. Takács Péter, az LMP Dél-alföldi Regionális Elnökségének elnöke úgy fogalmazott, hogy Munkácsy Mihály mindenki számára példakép: jelképezi egyrészt a csabaiságot, a magyarságot, valamint az európaiságot, mely az összefogás célja is egyben.
– Egy tisztességes alternatívát szerettünk volna felmutatni Békéscsaba polgárainak az ellenzéki szövetséggel. Úgy gondolom, hogy ez sikerült. Kézzel fogható, hiteles programunk volt, amely a visszajelzések alapján igenis érdekli a békéscsabai lakosokat – hangsúlyozta Takács Péter.
Dr. Fülöp Zoltán, a Magyar Liberális Párt megyei elnöke örül annak, hogy rengetegen járultak az urnákhoz és éltek szavazati jogukkal, véleményt nyilvánítottak. Ismertette, hogy a szövetség a szavazatok közel 15 százalékát gyűjtötte be, míg a „másik ellenzéki tömörülés” csupán 10 százalékkal zárt. A megyei elnök a Hajrá Békéscsaba Egyesületről azt mondta, hogy az „Fidesz-közeli egyesület, csak más színbe öltözve”.
– Azt gondolom, hogy a lakosok minket tartottak jobbnak, alkalmasnak és hitelesnek az ellenzéki tömörülések közül. A végeredménynek azonban nem örülünk, hiszen azt látjuk, hogy azok a szavazók, akik elpártoltak az ellenzéktől ebben az időszakban, büntették részben az ellenzéket és a számukra teljesen ismeretlen, Hajrá Békéscsaba Egyesületre voksoltak, amelynek következménye az lesz, hogy továbbra is Fidesz-vezetés lesz a megyeszékhelyen – hangoztatta a Magyar Liberális Párt megyei elnöke.
Miklós Attila, az MSZP Békéscsabai Szervezetének elnöke köszönetet mondott a lakosságnak, hiszen mint mondta: fontos volt, hogy éltek demokratikus jogaikkal. Hozzátette, hogy az MSZP, LMP és MLP összefogását szeretnék továbbvinni a jövőben, akár egyesület formájában is.
– A továbbiakban is szeretnénk, hogy működjön a létrejött szövetség. Fontos kérdéseket vetettünk fel, olyan elemeket dolgoztunk ki a programunkban, amelynek megvalósításáért a közgyűlésben is fogunk dolgozni. Olyan területeket tartunk a legfontosabbnak, mint például a békéscsabai oktatás, az egészségügy, az egészséges életmód, de a turisztikával és idegenforgalommal is foglalkozni kell. A közgyűlésen belül és kívül is szeretnénk ezekkel a témákkal foglalkozni, ügyeket generálni és képviselni. Ehhez meg fogjuk találni azt a legjobb működési formát, amivel tovább tudjuk vinni a szövetségünket, ez nagy valószínűséggel valamilyen egyesületi forma lesz, ami a többi politikai párt felé nyitottan, civil szervezetekkel együttműködve próbálja Békéscsaba fejlődését szolgálni – emelte ki Miklós Attila.