Cementáru telep is volt, konyha- és folyosóburkoló cementlapokat lehetett venni, rendelni lehetett betonlépcsőket, de készítettek épületlábazatokat, és minden olyat, ami egy városi bérházhoz, a polgári életforma lakóépületeihez volt szükséges.
1898-ban volt olvasható egy hirdetésében, miszerint a Rosenbaum J. és Fia síremlék- és cementáru telepe a Főtér, Ipar- és Népbank épületében, a városháza során található. Azaz Rosenbaumék a Szent István tér 3. szám alatti Laszky – Biener-palotába tették át székhelyüket.
Rosenbaum József felesége 1895 október első felében hunyt el, az özvegyen maradt férj pedig 1902-ben. Ezután már csak a fiuk, Ignác neve szerepelt a cégnévben tulajdonosként, illetve egy megjegyzés, miszerint atyja a vállalkozást 1866-ban alapította. Ez nem lehetetlen, de Csabán csak 1879 óta működött. Őt magát 1910-ben az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (O. M. I. K. E.) békéscsabai fiókjának igazgatótanácsába is beválasztották.
1908-ban ismét új helyen volt megtalálható a Rosenbaum-féle sírkőraktár, mégpedig a Vasút utcán, a Beliczey-házzal szemben. Fábry Károly szerint ez „az Andrássy út és Beliczey utca sarkán, a régi Grüner-féle ház” volt, amelyet Grüner Márk gabonakereskedő építtetett. Utóbbi a mai Mednyánszky utca volt, azaz vagy a mai Korzó téri óra, vagy a vele szemközti épület helyén állt egykori impozáns ház lehetett a Grüner-, később Beliczey ház. Mind a két épület, majdnem eredeti állapotában megvolt még 1962-ben, egy légi felvétel tanúsága szerint. Az ezekkel szemközti oldalon levő épületek helyén álló házak valamelyikében kapott tehát helyet a Rosenbaum-féle sírkő lerakat.
Rosenbaum Ignác 1916-ban hunyt el, mindössze 59 évesen. A ligeti neológ izraelita temetőben nyugszik. A felesége Adler Amália az egykori bajai rabbinak, dr. Adler Lipótnak volt a leánya, édesanyja pedig Joel Ungár paksi rabbinak volt gyermeke. Két gyermekéről tudunk, Gyuláról és Jolánról, minden bizonnyal a fiú vette át apja sírkőraktárát, amely akkor már gépesítve volt, mert 1925-ben volt olvasható reklámja a helyi lapban.
Közelebbit az özvegyről tudunk: özv. Rosenbaumné Adler Amália Auschwitzban halt értelmetlen halált, 1944-ben.
Szalay Ágnes