Atlétika: Újabb kihívás a Pósteleki Parkerdőben

2017. október 17. 07:07 | behir.hu

Október 21-én Békéscsabán rendezik az Országos Mezei Magyar Liga 1. fordulóját.

- Mi, csabaiak nem csak kolbászt tudunk gyúrni, ugyanis az edzőink a legjobb magyar futókat tudták „összegyúrni” – vallja a csabai klub vezetése. Ezt most hazai környezetben, az Országos Mezei Magyar Liga sorozat első állomásán, Pósteleken bizonyíthatják az atléták.

Szombaton 12 órától láthatják az atlétika szerelmesei az egyik legjobb hazai közép- és hosszútávfutó Gregor Lászlót, az EYOF-érmes Pavuk Tírát, és Apáti Bencét, és mindazokat, akik ismét felveszik a versenyt az ország legjobbjaival. A szakértők szerint a verseny igazi kihívást jelent minden futónak, összemérhetik egymással tudásukat és akaraterejüket egymással, miközben megküzdenek a terep nehézségeivel.

Az országos viadalon 13.10-től nyílt amatőr versenyt is rendeznek, mindkét nem képviselőinek, korhatár nélkül. A táv itt négy kilométer lesz. Ezt követően 14 órától a Gyalogló Világnapi futamban két kilométeres megmérettetésen vehetnek részt a versenyzők.

 

Forrás: Kopp Békéscsabai Atlétikai Club

További programok »

Sport

Az éllovas Honvéd érkezik a Kórház utcába

A sorozatban két idegenbeli sikert arató Békéscsaba 1912 Előre a Vasas után a másik feljutásra aspiráló fővárosi gárdát, a Budapest Honvéd FC-t látja vendégül a labdarúgó NB II 22. fordulójában. A játéknap legtöbb találkozóját a március 15-i ünnepre tekintettel ezúttal szombaton bonyolítják le.
2026. március 13. 18:55
FEL