Atlétika: Újabb csabai junior EB-résztvevő

2017. május 3. 10:12 | Kovács Dávid

A diszkoszvető Szebegyinszki Richárd Montenegróban dobta meg a szintet. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzője egyéni csúccsal harcolta ki az olaszországi EB-n való részvétel jogát.

Barban, az edzőtábor utolsó napján versenyen mérhette le Szebegyinszki Richárd válogatott diszkoszvető kétheti kemény munkáját. Nagy mezőny gyűlt össze, ahol diszkoszvetésben hatalmas egyéni csúccsal, a csabai klubból másodikként kvalifikálta magát a junior EB-re. A kontinensviadalt az olaszországi Grossetóban renmdezik. A szintet 56,97 méteres (1,75 kg-os szerrel) eredményével érte el Kurucsó Péter dobó.

Az eredmény értékét bizonyítja, hogy a magyar kvalifikációs szint 55 méter, míg az EAAF szint 54 méter volt.

Szebegyinszki Richárd súlylökésben is rajthoz állt, harmadik helyezése diszkoszvető létére megsüvegelendő, hiszen itt is egyéni csúcs született, 15,21m-el - nyilatkozta Eperjesi László edző, hiszen a 19 éves versenyző az olimpiai bronzérmes Márton Anitával együtt edzőtáborozott.

További programok »

Sport

Igazi bulihangulat a homokban: strandkézi a Gyulai Várfürdőben

Dübörgő zene, 34 fokos kánikula és látványos gólok jellemezték a hétvégén megrendezett V. Békés Vármegyei Strandkézilabda Fesztivált. A Gyulai Várfürdő homokos pályáján hat női és hat férfi csapat gyűlt össze, hogy a kupákért és a strandos ajándékokért harcoljanak – na meg felhőtlenül kikapcsolódjanak.
16:52
FEL