Atlétika: Kovács Barbara aranyérmet nyert a vasárnapi Sportgálán

2018. április 22. 16:16 | Zsíros András

Futó- és gyaloglópályává változott vasárnap délelőtt Békéscsabán a Petőfi és Jókai utcák egy szakasza, ahol idén is megtartották a Nemzetközi Sportgálát. A több korosztály számára is nyitott versenyen profi sportolók is részt vettek, akik ezzel kvalifikálhatták magukat a berlini atlétikai Európa-bajnokságra. A gyaloglók között természetesen ott volt a házigazda KOPP Békéscsabai Atlétikai Club kiválósága, Kovács Barbara is.

Játékos sportfeladatok várták a kisiskolásokat, amihez csupán némi ügyességre volt szükség. Az ezer méteres körpálya mellett közben már azok várták a rajtot, akik hónapokon keresztül készültek a megmérettetésre.

A sportgálának már 39. alkalommal adott otthont a város. A házigazda klub számára különösen nagy megtiszteltetést jelent, hogy egy ilyen gazdag múltra visszatekintő nemzetközi szintű bajnokságot rendezhetnek. A hazaiak ezúttal Kovács Barbarának is szurkolhattak az Európa-bajnoki kvalifikációért. A verseny előtt az olimpikon elmondta, bízik abban, hogy két másik társával, Récsei Ritával és Torma Anettel kihozzák majd egymásból a legjobbat.

Ez végül sikerült is, Barbara az első helyen, Anett a másodikon, míg Rita a harmadik helyen ért célba a nők 20 kilométeres versenyén. A férfiak mezőnyét a nyíregyházi Helebrandt Máté nyerte.

Ezen kívül 15, 10, 5 és 2 kilométereken is indultak versenyzők, a legtöbben új egyéni csúccsal értek célba.

Az egész napos testmozgást a programmal párhuzamosan a szellemi sport is kiegészítette, Emődi Gyula nagymester várta szimultán sakkmérkőzésre a jelentkezőket.