Átformált életek - Változásokkal teli évet zárt az MPE Országos Cigánymisszió

2024. január 3. 17:00 | D. Nagy Bence

Mozgalmas évet tudhat maga mögött a Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymissziója (OCM). A békési központú szervezet tavaly többek között országos presbitereket állított szolgálatba, de 2023-as év képzéseik és szociális tevékenységük terén is újdonságokat hozott.

A Magyar Pünkösdi Egyház ernyője alatt 27 éve életre hívott, békési központú szervezet hitéleti és szociális területen egyaránt szerteágazó tevékenységet folytat.

– Az ország több mint 350 településén vagyunk jelen különböző szolgáltatásokkal: a szociális ellátástól kezdve az oktatáson át felnőttképzéssel és különböző segélyprogramokkal is foglalkozunk. Az alap feladatunk és célkitűzésünk természetesen továbbra is az evangélium hirdetése – fogalmazott Durkó Albert misszióvezető.

Az evangélium hirdetése és a cigánymisszió ernyője alá tartozó gyülekezetek vezetése többek között azon elöljárók feladata, akiket az idei évben avattak országos presbiterré egy augusztusi konferencián. Az eseményen hét missziós munkás lépett új szolgálati és munkaterületre, akik mellett további 24 missziós munkatárs részesült elismerésben egy közösségi vezetői képzés kapcsán.

fotó: Gavra Róbert (MPE OCM)

Fotó: Gavra Róbert/OCM

 

A békési misszióközpont rendszeresen helyet ad fórumoknak is, a tavalyi év végén ilyen volt a „Nincs más út” elnevezésű, az evangéliumról szóló hitéleti, tudományos találkozó, valamint a II. Kárpád-medencei Cigánymissziós Fórum is, amelyen különböző felekezetek képviselői tanácskoztak. Az OCM kiemelt területe továbbá a vezetőképzés, melyről a szervezet missziós igazgatója adott tájékoztatást.

– Missziónk talán legnagyobb erőssége a cigány férfiak mint vezetők képzése, de emellett nagy örömmel számolhatok be arról is, hogy a nők felé is elindult egy képzési folyamat. A férfiakkal kapcsolatban ugyanakkor azt látjuk, nagyon fontos a cigány közösségek esetében, hogy roma származású szolgálók, vezetők nőjenek fel, épüljenek be és legyenek jelen aktívan – hangsúlyozta Surman László.

A cigánymisszió 1300 munkatársat foglalkoztat és több mint negyven szervezetet irányít országszerte. Mint azt Durkó Albert misszióvezető elmondta: a Miskolci Egyetem munkatársainak közreműködésével egy másfél éves munkafolyamat révén teljesen átalakították belső működésüket, amely a jövőben hatékonyabban szolgálja a missziós célkitűzéseket.

További programok »

FEL